Etiket: Orhangazi Belediye Başkanı

Orhangazi’nin yeni belediye başkanının “Çiçek göndermeyin, belediyeye bağış yapın” çağrısı ne anlama geliyor?

30 Mart 2014’te başlayıp 31 Mart 2019’da sona eren dönemin Bursa ilçelerindeki en borçlu belediyesi Orhangazi Belediyesi oldu. AK Parti Orhangazi Adayı olarak Orhangazi Belediye Başkanı seçilen Bekir Aydın’ın işi çok zor. Ne var ki… Mazbatasını alıp göreve başlayan Aydın’ın perşembe günü Orhangazi yerel... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Orhangazi Belediyesi kirletici sanayi istemiyor, Gıda OSB ve lojistik depolama hedefliyor

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan sohbetimiz sırasında ilçenin hedeflerini açıklarken, bugüne kadar istihdam kaynağı olması yanında ilçeyi göç açısından cazip hale getiren sanayi için düşüncesini de açıkladı: “Konseptimiz değişti, Orhangazi’de kirletici sanayi istemiyoruz. İleri teknoloji getiren sanayi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Orhangazi Belediye Başkanı açıkladı: Arap sermayesi Yeniköy’de göl manzaralı 1500 konut için 152 bin metrekare yer istiyor

Gerçi… Henüz emlak endeksi listelerine yansımadı, ama konut talebi en yüksek yerler arasında hiç kuşku yok ki Orhangazi başı çekiyor. Üstelik… Osmangazi Köprüsü ve otoyolla birlikte hem İstanbul’a, hem de İzmit Körfezi’ndeki sanayi bölgelerine daha yakın hale gelen Orhangazi neredeyse talebi karşılayamayacak noktaya... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Orhangazi’den doğdu, kabına sığamıyor: 15 Temmuz Demokrasi ve Kadın Derneği hem örgütleniyor, hem sosyal proje üretiyor

Şu bir gerçek ki… 15 Temmuz’da yaşanan sıradan bir darbe girişimi değildi. Zaten bu nedenle 15 Temmuz kafalara toplumsal milat olarak kazındı. Nitekim… 15 Temmuz’u hem bugünün toplumuna unutturmamak, hem de gelecek nesillere öğretmek için kurulan derneklere Orhangazi’de kurulan 15 Temmuz Demokrasi ve Kadın Derneği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et