Posts Tagged ‘orman yangını’

Ağacın partisi olmaz… Haluk Levent ve grubu Ahbap, Mudanya Yolu’nda yanan ormanın yerine ağaç dikmeye geliyorlar

Mudanya Yolu’ndaki ormanlık alanda çıkan yangında, kundaklama iddiaları üzerine Haluk Levent televizyonlara bağlanıp, “Ağacın partisi olmaz” demiş ve o bölgeye ağaç dikmeye hazır olduğunu söylemişti. Bu alanda, Tarım ve... devamını oku... | Paylaş!

06

12 2018

Orman Genel Müdürü Mudanya’nın yanan orman yerine ağaçlandırmayı takibine aldığını açıkladı, ağaç dikme rekoru için kampanya başlıyor

Yangın 11 Ağustos’ta çıktı. Mudanya Yolu’nda, Tepederbent’e gelmeden Göynüklü girişinde başlayan orman yangını Çağrışan’a doğru indi, patlayan kozalakların sıçrayınca da yolun karşısına geçip Bademli bölgesine... devamını oku... | Paylaş!

05

10 2018

Orman Bölge yanan ormanda alan temizliği için ihaleye çıktı, ağaçlandırma çakışmaları da ocak-şubat aylarında başlayacak

Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın, aynı bölgede 2015 yılında çıkan orman yangını sonrası 170 hektar alana dikilen 230 bin fidanın insan boyuna geldiğini anımsatıp şunu açıkladı: “Proje çalışmaları bitiyor. Yanan ağaçların... devamını oku... | Paylaş!

02

09 2018

Mudanya Yolu’ndaki yangında yanan 8 bin 500 ağaç yerine 50 bin fidan dikilecek, evlere yanmayan ağaçlarla koruma bandı yapılacak

Tarih 11 Ağustos 2018… Mudanya Yolu’nda Çağrışan-Göynüklü bölgesinde çıkan orman yangını herkesin yüreğini ağzına getirdi. O gün… Mudanya’ya gidişte Tepederbent’e gelmeden önceki bölgeye güzellik katan ormanlık... devamını oku... | Paylaş!

02

09 2018

Mudanya Yolu’ndaki orman yangını “bir karış yeri bile imara açmama” tartışması başlattı, ama hava fotoğrafları bölgenin yapılaştığını gösteriyor

Mudanya Yolu’nda Çağrışan ve Göynüklü köyleri arasındaki orman yangını devam ederken konuştuğumuz görevliler çıkış nedeni için şunu söylemişlerdi: “Yüzde 50 olasılıkla kasıt, yüzde 50 olasılıkla piknikçilerin... devamını oku... | Paylaş!

14

08 2018

Mudanya Yolu’ndaki orman yangınında Kızılay söndürme ekiplerine lojistik destek verdi

Cumartesi günü Mudanya Yolu’nda çıkan orman yangınını söndürmek için Büyükşehir Belediyesi ve Orman itfaiyesiyle AFAD ekipleri rüzgara karşı cansiperane çalışırken, Kızılay da lojistik desteğiyle yanlarında yer... devamını oku... | Paylaş!

13

08 2018

Yardıma koşup fedakârlık yapıyoruz, ama özçekim yapıp yangın hatırasından da vazgeçmiyoruz

Çağrışan-Göynüklü arasında ormanlar yanarken, Mudanya Yolu trafiği de doğal olarak etkilendi. Yolda, bir yandan yangını söndürmek için müdahale eden araçlara yönelik önlemler alınırken, her türlü olasılığa karşı ambulanslar... devamını oku... | Paylaş!

13

08 2018

Yıllarca Orman İşçileri Sendikası Başkanlığı yapan İsmet Tezi orman yangınlarını anlattı: İlk 15 dakika çok önemli, örtülemezse zorlaşır

Görgü tanıkları, yangının birkaç noktadan başladığını söyleyip kasıt dile getiriyorlar, ama çam kozalaklarının patlayıp yangını 15-20 metre öteye taşıdığı da biliniyor. Yangını… Türk-İş’e bağlı Türkiye... devamını oku... | Paylaş!

13

08 2018

Kasıt olmaması, piknikçi ihmalinden çıktığının anlaşılması teselli gibi ama şu soru yine de önemli: 3 yıl arayla aynı tarihte, aynı yerde orman yangını normal mi?

Henüz hafızalardan silinmedi… 29 Ağustos 2015’te Bursa’dan Mudanya’ya giden yolun sağ tarafında, Tepederbent’e gelmeden hemen önce Çağrışan-Göynüklü köyleri arasında yangın çıktı ve 170 dönüm orman... devamını oku... | Paylaş!

13

08 2018

Mudanya Yolu’ndaki orman yangınıyla ilgili Erkan Aydın’ın 2 yıl önce sorduğu 5 soruya Orman Bakanlığı 1 cümlede cevap verdi

2015 yazında Mudanya Yolu’ndaki orman yangın kentin yüreğini ağzına getirdi. Yangının söndürülmesinden sonra da, bölgede arazilerin değerli olması nedeniyle spekülasyonlar üretildi. CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın bunları 5... devamını oku... | Paylaş!

16

02 2018