Posts Tagged ‘Otizm’

TBMM kürsüsünde duygu dolu konuşma… Bursa Milletvekili Güler down sendromu ve otizme dikkat çekti Meclis Araştırması istedi

TBMM’nin salı günü yapılan oturumunda AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Güler söz alıp kürsüye çıktı. Kürsüden de… Down Sendromu olarak bilinen hastalığın yanı sıra otizm, spektrum bozukluğu, dikkat eksikliği ve... devamını oku... | Paylaş!

09

11 2018

Otizmin farkında mıyız? İçimizdeki Çocuk Derneği, Otizm Köyü kırmak için tiyatro oyunu sahneliyor

İçinde bulunduğumuz günler, otizme farkındalık için fark oluşturma günleri olarak kabul ediliyor. O nedenle otizm ile ilgili bilgilendirmeler yapılıyor, farkındalık projeleri üretiliyor. İşte… O projelerden biri olan Otizm Köyü... devamını oku... | Paylaş!

01

05 2017

35 öğretmen ve akademisyen otistik çocuklara eğitim köyü kurmak için dernek kurdular: İçimizdeki Çocuk

Tek ilacı eğitim olan bir hastalık var: Otizm. Günümüzde bir yandan otizme farkındalık çalışmaları yapılırken, bir yandan da eğitimlerini tamamlama hedefiyle önemli çalışmalar yürütülüyor. İşte… Bu çabalara... devamını oku... | Paylaş!

27

12 2016

Prof. Dr. Binyamin Birkan uyarıyor: Çocuğunuz otistik olabilir, erken teşhis çok önemli!

Doğuştan gelen ve genellikle ilk üç yaşta fark edilen karmaşık gelişim sorunu olarak da tanımlanan bir hastalık var: Otizm. O bakımdan… Otistik çocuklar konusunda anne-babaların çok önemli sorumlulukları var. Çünkü, 5 yaş öncesi... devamını oku... | Paylaş!

31

03 2016