Etiket: otopark

Uzmanından otopark sorununa karşı önemli bir öneri: Yıkılan 2 okulun altı otopark olarak projelendirilirse kent merkezi rahatlar

Öneri… Bu sütunların okurlarının yol ve trafik uzmanı olarak tanıdığı, görüşlerini önemsediğimiz M. Tözün Bingöl’den geldi. Çıkış noktasını da… Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un geçen hafta Bursa ziyaretindeki yeni otopark yönetmeliği gereği binaların altına her daire için otopark... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yetersiz otoparkları daha da azalacak olan Mudanya trafiğine dev katkı: Büyükşehir dolgu alanına bin araçlık otopark yapıyor

Mudanya her hafta sonu yaşadığı trafik krizini bu hafta sonu da yaşadı. 2 gün süresince Mudanya’ya girebilmek ve çıkabilmek sorun, yaklaşabilmek ise dert oldu. Üstelik önümüz bahar ve yaz olduğundan, sorunun giderek artacağı görülüyor. Bununla birlikte… Mudanya’da yaşanan otopark sorunu, bu sayfalarda daha önce... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mudanya’da zaten yetersiz olan otoparklar daha da azalacak, sorun da büyüyecek

Trafik yoğunluğu yaşayan Mudanya’ya son yıllarda otopark olarak nefes aldıran İskele Meydanı yanındaki eski Tekel binasının bir bölümüne yakında Kaymakamlık inşaatı başlayacak. Belediye binası arkasında özel mülkiyete ait otopark ise tescilli yapıların yıkıldığı gerekçesiyle Koruma Kurulu kararıyla... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Atatürk Stadyumu Meydanı’na Aktaş dokunuşu: Atatürk Spor Salonu ve Atatürk Lisesi ile birlikte otoparklı meydan çözümü

Yıkılması Bursa’da çok tartışıldı… Bursaspor’un lig şampiyonluğu yaşadığı, kentteki futbolseverlerin anılarının barındığı Atatürk Stadyumu kent için çok farklı değerlere sahip bir yapıydı. Yeni stadyum yapılıp da yıkıldıktan sonra yerine ne yapılacağını ise bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Soğanlı kentsel dönüşümünde otopark devrimi: Yönetmelik 3 daireye 1 otopark verirken, her daireye 2 otopark yapıldı

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, örnek gösterilen Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’ni anlatırken, aynı zamanda otopark devrimi gerçekleştirdiklerini söyledi ve şu bilgiyi verdi: “İmar yönetmeliği 3 daireye 1 otopark veriyor, ama son zamanlarda 1 daireye 1 otopark konuşuluyor. Soğanlı’da 2200 bağımsız... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Vatandaş ‘Nasıl bir meydan olsun?’ diye soran Osmangazi Belediyesi’nden öncelikle otopark istedi, meydana isim önerdi

Kent meydanı için vatandaşa “Nasıl meydan istiyorsunuz?” diye soran Osmangazi Belediyesi gelen istekleri önemsiyor. Neler istendiğini de Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar açıkladı: “Vatandaş öncelikle otoparkı olmasını istiyor. Biz de meydanın altında 3 kat otopark planlıyoruz. Ayrıca, yeşil alan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Altepe açıkladı: Organize Sanayi önündeki otoparkı Büyükşehir alıyor, metroyu kullanan ücretsiz yararlanacak

Sabah işe gidiş, akşam da eve dönüş saatinde yollarda yaşanan trafik sıkışıklığını önlemeye yönelik ilk önlemler devreye giriyor. Buna göre… Fabrikalar ilk vardiyalarını sabah saat 07.00’ye çektiler ve servislerin yollar boşken geçmesini sağladılar. Okullarda ilk ders saatleri de geriye kaydırılarak denge... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İmar yönetmeliğinde yeni inşaatlara trafik devrimi gibi değişim geliyor: Otopark yoksa ruhsat da yok!

Bilgiyi Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe verdi: “Büyükşehir Belediyesi yatırım bütçesinin yüzde 70’i yalnızca ulaşım yatırımlarına harcanıyor.” Gerçekten de… Çarpıcı bir bütçe payı değerlendirmesi. Bu oranın rakama dönüşmüş hali de var: 2009’da başlayan Recep Altepe dönemindeki 7 yılda 63... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et