Etiket: otoyol güzergahı

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 3.5 yıl boyunca 7 gün 24 Başhekimlik yapan Doç. Dr. Canıtez nöbeti devretti, bölümüne döndü

Doç. Dr. Yakup Canıtez 3.5 yıl boyunca 7 gün 24 saat çalışma prensibiyle Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi olarak görev yaptı. Ulaşılabilir ve sorun çözme odaklı Başhekim oldu. Bir yandan da… Kent gündemini ihmal etmedi. Otoyol inşaatı proje aşamasındayken güzergah tartışmalarında Otoyol... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Orhangazi’nin tünel adı itirazı değerlendiriliyor, viyadüklere de Türk büyüklerinin adları verilecek

Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal başından beri içinde yer aldığı için en iyi bildiği proje durumunda olan otoyolla ilgili çalışmalar hakkında bilgi verirken ayrıntıya da girdi. Örneğin… Bursa-Gebze arasındaki bölümde yer alan köprü ve viyadüklerle ilgili Karayolları’nın düşüncesini şöyle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Araziler toplulaştırmadan kurtuldu, ama acele kamulaştırma yeni sorun mu?

Otoyol geçecek arazilerin toplulaştırma yoluyla elde edilmesini öngören uygulamanın Danıştay kararıyla iptal edilmesi ve “Kamulaştırma olmadan toplulaştırma yapılamaz” hükmü, idareyi yeni bir uygulamaya yönlendirdi. Bunun üzerine… Bakanlar Kurulu otoyol güzergahındaki arazilerin acele kamulaştırma yoluyla elde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et