Etiket: Özer Matlı

Bu tablo ilk defa oluştu… TOBB Yönetim Kurulu’ndan sonra Kadın ve Genç Girişimciler Üst Kurulları’nda da Bursam temsilci var

Bursa İl ve Bölge başkanlıkları sonrası TOBB Genç Girişimciler Kurulu’na da seçilen İbrahim Özmen’in başarısını Sevgi Saygın da tekrarladı. Önce Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı olan Saygın sonra Doğu Marmara Başkanı seçildi, ardından da TOBB’da KGK Üst Kurulu’na girdi. TOBB Yönetim Kurulu’nda da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Doğanbey’deki Otağ açılışı Türkiye’nin Yörük-Türkmen beylerini Bursa’da buluşturuyor

Yıllar önce… Bursa Ticaret Borsası Başkanı olduğu dönemde Rıza Aydın tarafından Doğanbey-Tayakadın bölgesindeki bazı eski Bursa evleri satın alınarak Bursa’nın malı haline getirildi. Aydın, bu evlerin TOKİ projesi içinde kaybolmaması için çok mücadele verdi. Sonuçta, Doğanbey TOKİ Konutları ortasında Borsa için... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Eğer adaylığı kabul eder ve yarın da seçilirse hem BTSO’nun, hem Ticaret Borsası’nın başında iki kardeş olabilir mi?

Gerçi… Her şey bugün belli olacak, ama bir grup BTSO Meclisi Üyesi’nin salı günü yapılacak yönetim seçimi için Önder Matlı’ya başkan adaylığı baskısı yaptıklarını duyunca şunu sorduk: Geçen hafta… Bursa Ticaret Borsası’nda ağabey Özer Matlı yeniden başkan seçildi. Kardeş Önder Matlı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Önce çiftçiler, sonra tarımsal sanayi… Bursa’nın “tarım konseyi” gibi heyet Ankara’ya çıkarma yaptı

Anımsıyoruz da… 1980 öncesi Adalet Partisi iktidarında Tarım Orman ve Köy İşleri Bakanlığı görevine Bursa Milletvekili Cemal Külahlı geldiğinde, tarım kenti olan Bursa’da büyük bir sevinç oluşmuştu. Şimdiyse… Seçim çevresi 2 dönemdir Şanlıurfa olsa bile Bursa’nın siyasetçisi kabul ettiğimiz Faruk Çelik... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Ticaret Borsası’ndan açıklama: 7. Komite’de seçim var, ama hukuki problem yok!

Tatilden döndük, masamızın üzerinde Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı imzasını taşıyan bir yazı bulduk. 1 Eylül Pazartesi günü bu sütunlarda yayınlanan “Bursa Ticaret Borsa’sında 7. Komite istifa etti, seçim var” başlıklı yazı için bilgilendirme yapıp düzeltme istiyor. Öncelikle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Ticaret Borsa’sında ilginç karar: 7. Komite istifa etti, yeniden seçime gidiyor

Seçimin üzerinden 1 yılı aşkın süre geçti, ama Bursa Ticaret Borsası‘nda sular bir türlü durulmadı. Çünkü, eski başkan Rıza Aydın’a karşı girişilen mücadelede yeni başkan Özer Matlı ve ekibi seçimi kazandılar, ama ortaya da seçimi tartışmalı kılan hukuki sorunlar çıktı. Önce… Özer... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et