Etiket: Panorama 1326 Fetih Müzesi

Başkan Yılmaz kararlı… Yıldırım’ın tarih kenti kimliğini ortaya çıkarıp Bursa’nın tarih turizmiyle bütünleşecek, tarihi mirasını da dünyaya tanıtacak

Gerçek şu: Bursa’nın tarihi geçmişi konu olunca akla ilk Ulucami, Yeşil Cami ve Türbe, Emirsultan gibi mabetlerle Tophane ve surlar geliyor. Otantik yerler arasında da Cumalıkızık ve İnkaya Çınarı gündeme geliyor. Bunlara… Osmangazi Belediyesi’nin kente armağanı olan Panorama 1326 Fetih Müzesi apayrı bir değer kattı.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Çocukları Panorama Müzesi’nde gazilerle buluşturdular, ‘kitaplı tarih yolculuğu’ yaptırdılar: Bu gençleri alkışlamak gerel

Alkışlanacak girişimi… AK Parti Osmangazi Gençlik Kolu yaptı. Biz de Başkan Hakan Köprülüoğulları’ndan dinledik Dedi ki: “Osmangazi Gençlik Kolu olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Kitap Haftası etkinliğini birleştirdik.” Özel programı anlattı: “Çocuklarımızı Panorama 1326 Fetih Müzesi’nde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Hep dizi oyuncuları Panorama Müzesi’ni gezmeye geliyordu, bu kez Mustafa Dündar dizi setini ziyaret etti, kılıç kuşanıp tahta oturdu

Herkesin dikkatini çekiyor… TRT’nin dünyada izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul oyuncuları, Osmangazi Belediyesi’nin kente en büyük armağanı olan Panorama 1326 Fetih Müzesi’ni sık sık ziyarete geliyorlar. Üstelik… Açılış öncesi başlayan ziyaretler, açılış törenine katılımla sürdü. Oyuncular müzeye... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Gerginleşen seçim siyasetinde çok güzel görüntüler: Osmangazi’de rakip olmak Mustafa Dündar ve Erkan Aydın’ın dostluklarını bozamadı

2002-2007 arası AK Parti Bursa Milletvekili olarak parlamentoda görev yapan Mustafa Dündar 2009 ve 2014’te iki dönem üst üste AK Parti Adayı olarak Osmangazi Belediye Başkanı seçildi. 2014 yerel seçiminde CHP Osmangazi Adayı olan Erkan Aydın ise 2015 yılında CHP Bursa Milletvekili seçildi, 24 Haziran’da üçüncü dönemine... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İslam Tarihi Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi Başkanı Halit Eren methini Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dinlediği Panorama’ya hayran kaldı

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın en büyük armağanı Panorama 1326 Fetih Müzesi ilk günden beri ziyaretçi akınına uğruyor. Açıkçası, Bursa’da bir müzenin önünde insanların kuyruk olacağına kimse inanmazdı, ama gerçek oldu. İşte… Böylesine ilgi gören müzeyi hafta sonu, kısa adıyla IRCICA olarak... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Belediye binasında özel kabul… KADEM Gençlik Kolları Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü

Cuma günü… Gökdere’deki miting sonrası Osmangazi Belediyesi’nin yaptığı Panorama 1326 Fetih Müzesi’ni açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ardından Büyükşehir Belediyesi binasına geldi. 2 saat kaldığı binada, Cumhur İttifakı adayları, AK Parti’nin İl ve ilçe başkanları, milletvekilleriyle özel bir... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Panorama 1326 Fetih Müzesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da etkiledi

Gökdere’deki miting konuşmasında, “Panorama 1326 Fetih Müzesini Bursa’ya kazandırdık” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan miting sonrası açılışını yaptığı müzeyi gezdi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın rehberliğinde gerçekleşen gezide Panorama Müzesi’nden Erdoğan’ın çok etkilendiği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Panorama 1326 Fetih Müzesi açılış öncesi Emniyet Müdürü Osman Ak’ı ağırladı

Açılışı… Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak. Fakat, Bursa’nın1326 yılında fethini anlatmasına karşın “dünyanın barış temalı tek panoramik müzesi” kabul edilen Panorama 1326 Fetih Müzesi ziyaretçi akınına uğradı. Nitekim… Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak da açılış öncesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa mitingine ve Panorama Müzesi açılışına MHP lideri Bahçeli de katılıp sürpriz yapar mı?

İlk program… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmiş seçimlerin çoğunda olduğu gibi Bursa mitingini yine son hafta yapması düşünülmüştü. Ancak son dakika değişikliğiyle AK Parti Bursa mitingi 15 Şubat Cuma gününe alındı. Programın değiştiği gün, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman mitingin nerede... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın yeni gözdesi Panorama 1326 rekor üstüne rekor kırıyor: Bir günde 6 bin 057 kişi ziyaret etti

Müze kültürü çok gelişmiş bir toplum değiliz. O nedenle, bizdeki müze ziyareti sayısal olarak yurt dışındaki müzelerin çok gerisinde. Fakat… Osmangazi Belediyesi’nin kente armağanı olan Panorama 1326 Fetih Müzesi resmi açılışı yapılmamasına karşın en çok ziyaret edilen müze oldu. Halkın ziyaretine açıldığı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et