Posts Tagged ‘Pilav Günü’

Erkek Lisesi geleneksel Pilav Günü’nde mezunlarını ve öğrencilerini buluşturuyor

Bursa’nın en köklü okulu Erkek Lisesi’nin geleneksel Pilav Günü buluşması bu pazar gerçekleşiyor. Organizasyonu üstlenen Bursa Erkek Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Cevdet Ulu, cumartesi akşamı eski mezunlarla yenecek yemeğin... devamını oku... | Paylaş!

04

05 2019

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, mezun olduğu okulun pilav günü için Bursa’da Soğukpınar’daydı

Yıllardır MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın danışmanlığını yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş gerçek anlamda Bursa çocuğu ve çok koyu bir Bursaspor taraftarıdır. Hafta sonu… Mezun olduğu Soğukpınar’daki... devamını oku... | Paylaş!

01

05 2019

Bursa Erkek Lisesi mezunları okulu yenileyip yaşam katıyorlar

Pazar günü 134. kuruluş yıldönümünü geleneksel Pilav Günü ile kutlama hazırlıklarını yürüten Bursa Erkek Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Cevdet Ulu sohbet sırasında, mezunların okula yaptıkları katkıları da... devamını oku... | Paylaş!

19

05 2017

Demirtaşpaşa EML’de Birliktelik Günü hazırlığı… Osman Nuri Hoca’nın sıra dışı Demirtaşpaşa öyküsü

Bursa’nın köklü bir eğitim geçmişine sahip okulları arasında, hiç kuşku yok ki Demirtaşpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi de yer alıyor. 1946 yılında İnönü Caddesi üzerinde açılan Demirtaşpaşa EML yetiştirdiği... devamını oku... | Paylaş!

27

04 2017

Bursa’da kurulup Türkiye’de saygı bulan bir eğitim geleneği: Erkek Lisesi

Tam 132 yıllık eğitim geleneği olan Bursa Erkek Lisesi’nden mezun olanlar arasında ülkeyi yöneten çok ünlü politikacılar, sanatçılar, bilim adamları ve üst düzey bürokratlar var. Yarınki geleneksel Pilav Günü öncesinde BEL... devamını oku... | Paylaş!

30

05 2015

DP’de pilav günleri başladı

Mehmet Hamaloğlu’nun il başkanlığını üstlenmesinden sonra, Demokrat Parti’de önce kadroyu ve teşkilatı bir araya getirme yöntemleri devreye girdi. Bunlardan biri de, her cumartesi İl Başkanlığı’nda düzenlenen ve her hafta bir... devamını oku... | Paylaş!

03

01 2015