Etiket: Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu

Bayramda en çok yolu İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Tatlıoğlu yaptı

İYİ Parti Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu yeni unvanıyla ilgili ilk görevi Kurban Bayramı’nın ikinci günü yerine getirdi. Tam 7 partiyi ziyaret eden İYİ Parti bayramlaşma heyetinin başkanıydı. O gece Bursa’ya gelip ailesiyle birlikte oldu, sabah da yine parti görevi olarak... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

30 yıl üniversitede öğretim üyesiydiler, farklı partilerden milletvekili seçildiler, partilerinin Genel Başkan Yardımcısı oldular, bayramda biri ziyaret, diğeri kabul heyeti başkanı olarak karşılaştılar

Gelenektir… Bayramlarda Ankara’daki siyasi partilerin genel merkezleri bir birlerini ziyaret ederek bayramlaşırlar. Bu bayram… CHP’de, gelen partileri konuk edecek heyetin başkanı Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık’tı. İYİ Parti’nin ziyarete giden heyetine de Bursa Milletvekili ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Valilikteki bayramlaşmada protokol yolları konuştu, Hakan Çavuşoğlu rakamı açıkladı: Bayramın ilk günü otoyoldan 34 bin araç geçiş yaptı

Kim ne derse desin… Yolun güzergahı, mesafesi, üzerindeki tesisleri, hatta bugün olduğu gibi otoyolun geçiş ücreti tartışılabilir. Bunlar doğal. Eleştiren olur, öven olur, önerisi olan da bulunur. Ancak… Şu bir gerek ki yol olmadan olmaz. Hele yolun gerekliliğinin tartışmak hiç doğru olmaz. O bakımdan… Ücretli ya da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İYİ Parti’nin Başkanlık sistemine uyarlanan Başkanlık Divanı’nda Bursa’dan ‘2 Başkan’ yer aldı

İlk sürpriz… Cumartesi günü yapılan İYİ Parti Olağanüstü Kurultayı’nda yaşandı. Bursa’dan 5 delege aday oldu, fakat Genel Başkan Meral Akşener’in isteğiyle başvuran İsmail Tatlıoğlu, Ahmet Kamil Erozan ve Hasan Toktaş yeni Genel İdare Kurulu’na seçildi. Ardından… 50 kişilik GİK içinden Akşener’in... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Olağanüstü kurultay yapan İYİ Parti’de GİK’e Bursa’dan 3 isim girdi

İYİ Parti’nin cumartesi günü yapılan olağanüstü kurultayında çarşaf listeyle yapılan Genel İdare Kurulu seçimi sonuçları gece yarısından sonra belli oldu. Buna göre… 394 oy alan Bursa Milletvekili Prof Dr. İsmail Tatlıoğlu 19. sıradan GİK’e girerken, Ahmet Kamil Erozan 383 oyla 21. sıradan, Kurucular Kurulu Üyesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Batı Trakya’nın merkezi olan Gümülcine Türk Gençler Birliği Bursa siyasetini buluşturdu

Fotoğrafın çekildiği yeri biliyoruz… Batı Trakya’da yaşayan Türk nüfusun merkezi olan Gümülcine Çarşısı’ndaki Türk Gençler Birliği kapısı. Dernek… Anavatan Türkiye’den gidenlerin de mutlaka uğradıkları bir yer. Ancak, tabela yok. Çünkü, Türk derneğinin tabela asmasına Yunanistan yasaları izin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Herkes merak ettiği için soruyor: Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracakları partiler siyaseti nasıl etkiler?

Günlerdir… Gittiğimiz her yerde “Ali Babacan’ın kuracağı parti ne yapar?” ve “Ahmet Davutoğlu parti kurar mı?” sorularıyla karşılaşıyoruz. Böyle bir konuda elbette kimse uzman değil. Siyasetin nasıl şekilleneceği, yarın neler olabileceği bilinemiyor. Bununla birlikte… 1983’ten bu yana tüm siyasi partilerin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu önerdi: Yüksek İhtisas’ın yerine Devlet Hastanesi yapılsın, İsmail Fakı’nın adı verilsin

70’li yılların başıydı… Anlara Yolu’nda Yüksek İhtisas Hastanesi’nin kullandığı binanın inşaatı Bursa Göğüs Hastanesi olarak başladı. O süreçte… Uludağ Üniversitesi kurulunca bina Tıp Fakültesi Hastanesi’ne verildi, Göğüs Hastanesi’ne de bir bölüm ayrıldı. 1994’te Bursa Göğüs Hastanesi Başhekimi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Uludağ Üniversitesi’nde aynı fakültede öğretim üyesiydiler, şimdi de farklı partilerden seçilseler bile aynı ittifakla milletvekili seçilip Meclis’e girdiler

CHP Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık ile İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu yıllarca Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde birlikte görev yaptılar. Akademisyenlikten sonra bu kez TBMM çatısı altında siyasi olarak buluştular. Üstelik, Lale... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

31 Mart performansından memnun olan İYİ Parti sonuçlara üzüldü, ama Bursa’dan 60 belediye meclisi üyesi çıkarmasına sevindi

Olay Televizyonu’ndaki Her Açıdan programında konuk ettiğimiz İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’na 31 Mart seçimindeki İYİ Parti performansını sorduk. Şunu söyledi: “Çok üzüldük, ama çalışma olarak kendimizi iyi görüyoruz. Tüm kadrolarımız firesiz ve hiç sızıntısız bütün gayretlerini... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et