Etiket: Prof. Dr. Kayıhan Pala

Seçim sonucunu değil, sistemi tartışıyorlar… CHP’de demokrasi için dayanışma amacıyla Ortak Çözüm Grubu değerlendirme yaptı

31 Mart yerel seçimleri sonrasında CHP’deki seçim değerlendirmeleri yönetimlerde sürerken, bir seçim sonucu yaklaşımı da hafta sonu Ortak Çözüm Grubu’ndan geldi. Ancak… Ekrem Demiröz, Şahin Gençal, Prof. Dr. Kayıhan Pala gibi isimlerin de yer aldığı Ortak Çözüm Grubu’nun bir farkı var: Seçim sonuçlarını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Muharrem İnce’nin olağanüstü performansıyla motive olup umutlanan CHP örgütü sonucu değiştirememenin şaşkınlığını yaşadı

Kuşku yok ki… Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığında sergilediği performans CHP’yi çok olumlu etkiledi ve inanılmaz oranda motive etti. Son güne kadar da, hem İnce’nin seçimi ikinci tura götüreceğine, hem CHP’nin Bursa’da şeytanın bacağını kırıp yüzde 30’un üstüne çıkacağına inanıldı. Ne var... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Prof. Dr. Kayıhan Pala farklı siyaset yapıyor, sloganı da farklı: Herkes farklı, herkes eşit

Prof. Dr. Kayıhan Pala’yı daha çok Bursa Tabip Odası Başkanı olarak görev yaptığı dönemden tanıyoruz. Son dönemde Nilüfer Belediyesi ile birlikte halk sağlığı adına önemli çalışmalar yürütüyor. Yanı sıra… Kentle ilgili, özellikle çevre ve toplum sağlığını tehdit eden konularda tepki önderi olarak kamuoyu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna gezisi öncesi AK Parti listesini tamamladı, CHP’de İl Başkanı Akkuş’un listesini Parti Meclisi onayladı

24 Haziran seçimi için Yüksek Seçim Kurulu’na milletvekili aday listelerinin teslim edilmesine saatler kaldı. Kulakların Ankara’ya çevrildiği bugünün en rahat partisi, aday listesini 3 gün önceden açıklayan MHP. Haberlere göre… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan listeler üzerindeki çalışmasını Bosna... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP moralli başladı, İl Başkanı Hüseyin Akkuş umutlandı: 2015’ten fazla aday adayı başvurusu gelir

7 Haziran 2015’te yapılacak seçimler için CHP Bursa aday adayı olarak 73 kişi başvurmuş ve liste önseçimle belli olmuştu. Bu kez, süre kısa olduğu için CHP önseçim yerine örgütle istişare yapacak. Aday adayları da pazartesi günüden itibaren Ankara’ya gidip Genel Merkez’de masalarda teslim ediyorlar. CHP İl Başkanı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et