Etiket: Recep Tek

Siyasette ilginç tesadüf… MHP’deki kurultay krizinin bire bir aynısını 6 yıl önce Osmangazi’de CHP yaşadı!

Mahkeme kararı gereği… MHP kurultayı bugün tüzük değişikliği yapmak üzere toplanıp “olağanüstü kongrelerde seçim yapılamaz” maddesini kaldıracak. Ne var ki… 10 Temmuz’da seçimli kurultay ilan eden MHP Genel Merkezi bugün yapılacak toplantıyı korsan ilan etti ve katılmayacaklarını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’de muhaliflerin hesapları tutmadı… Osmangazi kongresi de İl kongresine yetişecek

Süreç çok çalkantılı geçti… Çalkantıların nedeni de tarafların karşılıklı olarak yaptıkları stratejik hamlelerdi. Başlangıcı ise yerel seçim öncesine kadar uzanıyor. Daha doğrusu… Yaşanan çalkantılar, yerel seçimler öncesinde il Yönetimi’nin yaptığı hamleyle başladı. Son il kongresinde Ahmet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ahmet Memişoğulları konuştu: Hedef benim… Beni alt edebilmek için arkadaşlarıma haksızlık ediliyor

Aslında siyasetin kuralı her zaman işliyor…. Çünkü, siyasette ebedi dostluk ve ezeli düşmanlık olmadığı her dönem kendiliğinden ortaya çıkıyor. Nitekim… Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bursa’daki yakın dönem geçmişine baktığımızda, özel bir kadro yapısı ortaya çıkıyor. Kemal Demirel’in il başkanlığıyla... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’de son dakika… İl tarafından tedbirli olarak disipline verilen Osmangazi İlçe yönetimi düştü

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İl Yönetimi ile Osmangazi İlçe arasındaki karşılıklı satranç oyununda ilginç gelişmeler yaşanıyor. İlk hamle… Muhalif ekibin başvurması sonucu yargı kararı ile toplanan ve Recep Tek’in ilçe başkanlığına seçildiği Osmangazi’nin olağanüstü kongresi sonrası Genel Merkez kanalıyla... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’de Osmangazi’nin kongre itirazını Genel Merkez kabul etmedi: Kongreyi seçilmiş delegeyle hemen yapın

Süreç çok hızlı gelişti… Hem de bir hafta içinde üç değişik boyut kazandı. Önce… Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nden 15 Ocak Cuma akşamı Osmangazi İlçe’ye Genel Sekreter Önder Sav imzalı yazı geldi. Yazıda… Öncelikle Recep Tek’in seçildiği olağanüstü kongrenin onaylandığı bildiriliyordu. Sonra da,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Genel Merkez kongre tarihi alınmasını istedi ama CHP’de Osmangazi İlçe kongresi yine mahkemelik

Konu başından beri maceralı bir süreç izliyor. Daha doğrusu, siyaset kulislerinden çok adliye koridorlarında geçiyor. İlk hamle… Olağanüstü kongre isteklerini yönetime kabul ettiremeyince yargıya başvuran muhalif ekipten gelmişti. Mahkeme, yargılama sonucu eski delegelerle olağanüstü kongre yapılması kararını alırken,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et