Etiket: referandum

Araştırmacıya göre Altepe ve Torun’un istifalarının istenme gerekçesi: Bursa’da referandumda yüzde 17 kayıp

AK Parti Genel Merkezi adına kamuoyu araştırmaları yapan şirketlerden biri olan Andy Ar Başkanı Faruk Acar, katıldığı televizyon programında, çok iyi bildiği Bursa’da AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin istifalarını değerlendirirken dikkat çekici bir şey daha... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP Bursa örgütüne Şadi Özdemir’den övgü: Bursa’da ekip çalışmasıyla genel ortalama aşıldı

Gördüğümüz şu: Günlük yaşama dönüp sokağa da çıkmaya başlayan, hatta sağlıklı günlerine dönüş yolunda hayli zor bir yolu da aşan  CHP İl Başkanı Şadi Özdemir çok mutlu. Onu mutlu eden durumlardan biri şu: “2 aylık yokluğumda, İl Sekreterimiz Muharrem Or önderliğinde arkadaşlarım ekip çalışmasıyla çok... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Gözler 2019’a çevrildi… CHP’nin adayı kim olacak?

CHP Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık’a, gözlerin 2019 seçimine çevrildiğini anımsatıp, CHP’nin adayını sorduk. Şunu söyledi: “Referandumu meşru kabul etmediğimiz için aday konusu önceliğimiz değil. Bazı söylemler oldu, fakat gündemimizde yok.” Aday yerine, kriterlerle ilgili... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Referandumu meşru kabul etmediğini açıklayan CHP’nin yeni hedefi: Parlamenter sistem Meclis’te geri gelecek!

Referandum bitti, yeni dönmeyin temel taşları olacak adımlar atılmaya başlandı, fakat meşruiyet tartışması henüz bitmedi. Nitekim… CHP Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık, referandumu değerlendirirken “Biz yüzde 49 hayır oyu çıktığını kabul etmiyoruz, çünkü yüzde 50’nin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Referandum analiz kitabı hazırlayan AK Parti’nin başarı karnesindeki ilk 100’de Bursa’dan ilçe yok!

Kitabı… AK Parti Genel Merkezi Seçim İşleri Başkanlığı hazırladı, Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı olarak Ahmet Sorgun önsözünü yazdı. Biz de… Daha hiçbir yere dağıtılmadan bu sayfalarda bir bölümünü paylaştık. O bölümlerde, evet oylarının yüzde 50 ve üstünde çıktığı 48 il... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Rakamların diliyle 16 Nisan… AK Parti Genel Merkezi referandum analizi yaptı, teşkilatların karnesini çıkardı

Referandum yaklaşırken meydanlardaki ateşin alevi ile birlikte siyasi tansiyon da yükselmişti. Referandum sonrasına baktığımızdaysa, giderek yükselen alevlerin CHP’yi sarmakta olduğunu görüyoruz. Öyle ki… Yerelde referandum konuşmacıları ile değerlendirme toplantıları yapılıyor, 16 Nisan’da hayır bloğu oluşturan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Referandumda seçmenin mesajı arayışına Prof. Dr. Sarıbay’ın bakışı: Kimse mesaj için oy kullanmıyor!

Siyaset Sosyoloğu Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay’a seçmenin referandumda nasıl mesaj verdiğini sorduk. “Referandum aritmetik halk dediğimiz bir kesimi ortaya çıkardı” dedi ve şunu söyledi: “2 sonuç vardı. Yüzde 50 artı 1 oy evet çıkarsa kabul edilir, yüzde 50 artı 1 oy hayır çıkarsa reddedilir. Biz bu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Hayır bloğu partileriyle görüşmelere DP İl Başkanı Ali Biliz’le başlayan CHP İl Başkanı Özdemir’in hedefi yüzde 48’i korumak

Şu gerçeği herkes kabul ediyor… Referandumdaki yüzde 51.41 evet oyu AK Parti’nin, yüzde 48.59 hayır oyu da CHP’nin değil. Siyasi partiler bunu bildikleri için blokları koruma projelerine yöneliyorlar. İlk adımı da… Referandumdaki hayır bloğunda yer alan parti ve kuruluşlarla görüşmelere başlayan CHP Bursa İl... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yalnızca yönetim değil, siyaset ve seçim paradigmaları değişiyor: 2 kutuplu siyaset döneminde merkezin sağında ve solunda güçlü parti!

Referandum gecesi, saatin 24.00’ü geçtiği dakikalarda, Olay Televizyonu’nda sonuçları değerlendirirken; bu tür gecelerdeki yayınlarda gösterdiği performans ve başarıyla uzun süreli maraton yayınlar kralı haline gelen meslektaşımız Olay TV Haber Müdürü Esat Kaplan gelecek perspektifi adına “Bundan sonra neler olur?”... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Referandumla ortaya çıkan “3 parçalı” Türkiye haritasına farklı yorum: Büyük kentlerin büyük çıkarları!

Ada Araştırma Yöneticisi Ayhan Adıgüzel’in, referandum sandığından çıkan mesajları gelecek perspektifi ile yorumladığı raporda, referandum haritası da yer alıyor. Özellikle… Batı’daki bölgelerin tercihine farklı bir yorum getiriliyor: “Büyük şehirler büyük çıkarlardır, küçük şehirlerin çıkarları da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et