Etiket: Refik Yılmaz

Nefesler tutuldu, herkes açıklamayı bekliyor… İşte AK Parti’de Genel Merkez gündemindeki 17 ilçenin ‘muhtemel’ adayları

AK Parti Genel Merkezi’nde yaşananları ya da karar ortamları olmasa bile koridorlarındaki konuşmaları duyabilen bir dostumuz var. Onun duyduğu kulis notlarını da bu sütunlarda paylaşıyoruz. Güne yine o dostla sohbet ederek başladık. Açıkçası, ilçelerin belediye başkan adayları ile ilgili Ankara’daki son durumu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Başkan çadırda… Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçe meydanına kurduğu çadırda vatandaşı dinliyor, sorunlara çözüm buluyor

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın başlattığı farklı bir vatandaşla buluşma projesi var. Haftanın değişik günlerinde farklı mahallelere gidip çay-simit-zeytin sohbetleri yapan Yılmaz, bir süredir de salı günleri ilçe meydanına çadır kuruyor. İlçenin pazarının olduğu gün kurulan çadırda belediye... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yeni Gemlik Cihatlı’da yükseliyor… 1400 konutluk projede biten 158 daire hak sahiplerini belirleyecek kuralar çekiliyor

Sahili ve sayfiyeleriyle Bursa’nın gözbebeği, doğal güzellikleriyle de herkesin yaşamak istediği Gemlik kabına sığamıyor.  Fakat hem zemini elverişli olmadığı için, hem de çevresi zeytinlik olduğu için yerinde gelişemiyor. Bu nedenle… Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz yeni bir kent için kolları sıvadı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Dergiden öteye, gerçek bir kent belleği… Yaşadığımız Bursa’nın geçmişi 20 yıldır Bursa’da Yaşam’la bugüne anlatılıyor

Gazetelerin zaman zaman ek verdikleri bilinir. Bursalılar bu alışkanlığı 20 yıl önce farklı boyuta taşıyan Bursa’da Yaşam’la tanıştı. Aslında… Bursa’da Yaşam ideallerin ortaya konduğu bir proje oldu. Olay Medya Genel Müdürü Mehmet Ali İnan’ın projesi olarak yaşama geçen bir kent tarihi ve kültürü dergisi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Gemliklileri tedirgin eden KHK hatası yasayla düzeltiliyor, hedef arazilerin devrini 2-3 ayda tamamlayıp temel atma aşamasına gelmek

Az değil… 6 yıldır Gemlik’teki taban arazisi konusuna sorun olmadan çözüm bulmaya uğraşıyor. Bu nedenle de TBMM’de iki dönemdir yeni yapılaşma alanları için uğraş veriyor, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’la birlikte kapı kapı geziyor. Kısacası… Gemlik’i tehdit eden sorunun yıllardır takipçisi olan AK... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kentsel dönüşüm spekülasyonlarının kilitlediği Gemlik’e 2 güzel haber: Kredileri kesen bankalarla uzlaşıldı, KHK’daki hata kanunla düzeltiliyor

Zemini nedeniyle deprem riski olan Gemlik’i kurtarma projesi 2011 yılından beri gündemde. Bu nedenle hazırlanan Yeni Gemlik projesini de başından beri AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın yakından takip ediyor. Hatta… Kanun Hükmünde Kararname sonrası Gemlik kamuoyundaki tedirginliği önlemek için Gemlik Belediye Başkanı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Gemlik KHK’sı hatalı çıktı… Halkı tedirgin edip Gemlik’te yaşamı durduran yanlış kelimeyi düzeltmek için çözüm aranıyor

Aslında… Son Kanun Hükmündeki Kararname yayınlandığı andan itibaren tartışılıyor. Özellikle üslubu konusunda çok ciddi tartışmalar ortaya çıktı. İşte… Bu kararnamede Geçici Madde 25 olarak yer alan madde şöyle diyor: “Bursa İli Gemlik İlçesinin deprem tehlikesi altında bulunması ve ilçe sakinlerinin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Engeller adım adım aşıldı… Gemlik’i kurtaracak OHAL kararnamesinin 5 yıllık öyküsü

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz yıllardır her fırsatta ilçede zeminini anlatırken “jöle gibi” ve “çamur” tanımlamaları yapıyordu. Gerçekten de… İznik Gölü’nü Marmara Denizi’nden koparan jeolojik etkilerin oluşturduğu zemin, bir zamanlar deniz olan bu bölgedeki yapıların en... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sel sularının çamurla kapladığı çim saha tarlaya döndü… Kumlaspor’un umudu Gemlik Belediyesi’nde

Bursa’nın en gözde sahil merkezlerinden Kumla’nın kulübü Kumlaspor, yazlıkçıların da ilgisi ve desteğiyle yıllardır 2. Amatör Küme’de başarıyla futbol mücadelesi veriyor. 2010 yılında Gemlik Belediyesi bu başarıya katkı amacıyla Kumlaspor’un sahasını çimlendirdi. Böylece seyirci sayısı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bakanlar Kurulu gündemindeki 5 bin konutluk ‘yeni Gemlik’ için en büyük destek Müezzinoğlu’ndan

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, deprem riski altındaki ilçe merkezini taşıma anlamında “Gemlik için medeniyet projesi” kabul ettiği yeni Gemlik’i anlatırken heyecanını gizlemiyor. Bu noktada… İki de özel teşekkürü var: “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu proje için başından... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et