Posts Tagged ‘Rod Macit’

Bir dönemin Dans Kralı olan Bursa’nın renkli kişiliği Rod Macit fotoğrafları Irgandı’da sergi oluyor

Macit Tunalı tartışmasız Bursa’nın en renkli kişilerinden. Hakan Peker’in baş dansçısı olarak tek kanallı televizyonda fırtınalar estirdiği yıllarda, dünyaca ünlü sanatçı Rod Stewart’a benzerliği nedeniyle Rod... devamını oku... | Paylaş!

16

04 2018

Bursa’nın Rod Macit olarak tanıdığı Macit Tunalı sanatsal proje oldu… Bir dönemin dans kralının fotoğraflarından sergi açacak

Televizyonların tek kanal olduğu yıllarda cumartesi akşamları TRT’de yayınlanan eğlence programı halkın en önemli eğlencesiydi. O yıllar… Hakan Peker ve Tolga Han dans grupları dönüşümlü olarak her hafta ekrana gelirdi. ... devamını oku... | Paylaş!

02

09 2017

Tek kanallı televizyon dönemi Dans Kralı Macit Tunalı’ya Dans Sporları Federasyonu’ndan “dansa hizmet” plaketi

Rod Stewart’a benzerliğiyle tanınan Macit Tunalı 1980’li yıllarda Hakan Peker Dans Grubu’nun Baş Dansçısı olarak adım attığı her yerde büyük ilgi görüyordu. Tek kanallı TRT televizyonundaki cumartesi gecesi eğlencelerinin de... devamını oku... | Paylaş!

23

03 2017

Bir dönemin dans kralı Rod Macit anılarının anımsattığı: Bursa’ya modern bir dans festivali yakışır!

90’lı yılların başlarında, TRT’nin tek kanal televizyon ve en önemli eğlence aracı olduğu dönemde 2 popüler dans grubu vardı. Televizyona sırayla çıkan gruplardan Hakan Peker Dans Grubu’nun başdansçısı... devamını oku... | Paylaş!

01

11 2016