Etiket: Sabahattin Dülger

Kafa karıştıran İl Milli Eğitim Müdürleri atama kararnamesinin iç yüzü… Sabahattin Dülger 5 yıl aradan sonra asaleti gelen ilk İl Milli Eğitim Müdürü oldu

Cuma sabahı… Geceden kalan haberleri okumak için internet sitelerine bakarken Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararnameleri karşımıza çıktı. Hele… Haberlerde Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in Bursa İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandığını okuyunca şaşırdık. Çünkü… Sabahattin Dülger 15... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

8. kez düzenlenen Türkiye’nin en büyük Bilim Festivali’nde çocuklar dijital hayallerinden projeler üretip başımıza icat çıkaracaklar!

Toplantıyı… İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim’le birlikte düzenledi. Masada Büyükşehir iştiraki şirketlerden Kültür A.Ş. Genel Müdürü Fehim Ferik meslektaşımız da vardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu yıl THY sponsorluğuyla sekizincisi düzenlenen... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Teknik eğitimin gelişmesi için BEBKA devrede… Meslek lisesi öğretmenlerine Ar-Ge, inovasyon ve girişimcilik desteği

Meslek liselerinin yeniden cazip hale gelerek aranan eleman yetiştirmelerini sağlamanın yollarını ararken, önemli bir anlaşmanın haberine rastladık. Haberde… Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim’in imzaladıkları protokolle, meslek lisesi öğretmenlerinin Ar-Ge, inovasyon ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

En özel karne hediyesi… Keles ve Harmancık’tan 90 çocuk ‘Askıda Bilet’ kampanyasıyla Bursaspor-Fenerbahçe maçını izleyecek

Rakamları… İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger açıkladı. Bursa’da 17 ilçedeki 1.666 okulda 570 bin öğrenci ile 40 bine yakın öğretmen ve idareci 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısını tamamladı. Bir anlamda… Öğrenciler için sömestr tatili cuma akşamından itibaren başladı. Kuşku yok... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

150 yıllık eğitim geçmişiyle Tophane, mikro mekanik alanda geleceğin uzay teknolojisi için eğitim verecek

Geçen hafta… Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un duyurduğu, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in de hazır bulunduğu anlaşma aslında bir büyük hayalin gerçeğe dönüşmesinde ilk adımı anlatıyor. O hayali… Merkezi İstanbul’da bulunan ve kısa adı TÜSAD olan Tüm Saatçi İşadamları... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Milli Eğitim’in en büyük muhalifi Selçuk Türkoğlu ilk kez umutlu: Bursa’yı bilen Sabahattin Dülger Bursa eğitimi için fırsat

Bursa Milli Eğitimi ile ilgili en sert eleştirileri Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu yaptı. Sabahattin Dülger’in İl Milli Eğitim Müdürü olmasıyla ilk kez umutlu gördük. Söze…: “Geçmişteki sorunları yaşamayacağımızı düşünüyorum” diye başladı ve şunu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sporcu fabrikası arayanlar için adres belli: Okul Spor Yurtları

Habere heyecanlandık… Sporcu yetiştirmeyi hep konuşuyoruz ama sporcu fabrikası gibi olan Okul Spor Yurtları’nı ne yazık ki göremiyoruz. O bakımdan… Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okul spor etkinlikleri için işbirliği yapmaları çok önemli. Nitekim… İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Doğduğu kentte içinden yetiştiği kuruma yönetici olarak döndü: İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger

Bürokraside kurum içinden yetişenleri önemsediğimiz biliniyor. İl Milli Eğitim’e işte böyle bir müdür eklendi. Aslında… Yıldırım doğumlu olan Sabahattin Dülger için “Bu kentin kendi çocuğu” demek daha doğru. İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü ve doğduğu ilçe olan Yıldırım İlçe Milli Eğitim... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et