Etiket: sağlık hizmeti

Sağlık iki bölgeye ayrıldı: Bursa’nın doğusuna Yüksek İhtisas, batısına dev Şehir Hastanesi hizmet verecek, yoğun bakım yatağı sorun olmayacak

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, hafta sonu gezdiği Şehir Hastanesi’yle ilgili düşüncelerini paylaşırken, Bursa’nın yeni sağlık planlamasına da dikkat çekti: “Sağlık hizmeti açısından kenti Doğu ve Batı olarak iki ana aksa böldük.” Bir… “Doğuda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Şehir Hastanesi Çavuşoğlu’nu heyecanlandırdı: 15 yılda sağlık hizmetinde ulaşılan zirveyi insanımızın görmesi gerekiyor

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu hafta sonu gezdiği Şehir Hastanesi’yle ilgili heyecanını şöyle paylaştı: “Türkiye’nin son 15 yılda hizmetler konusunda, özellikle sağlık hizmetinde ulaştığı zirveyi insanımızın görmesi gerekiyor.” Yapılan plan şu: “Önce sağlık personeli... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Müjde Bursa Milletvekili Esgin’den geldi: Şehir Hastanesi açıldığında Bursa ve Çekirge Devlet hastanelerinin kapanması söz konusu değil

Sağlık Bakanlığı planlamasına göre, Çevre Yolu’nun Mudanya ve Görükle kavşakları arasında yapılan Şehir Hastanesi önümüzdeki ay hizmete açılacak. Gerçi… Hastaneye ulaşıma yönelik henüz adım atılamadı, ama konunun sağlık hizmeti boyutuna yönelik bazı spekülasyonlar var. Örneğin… 6 farklı hastaneyi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye’nin dünyaya uzanan merhamet eli Kızılay’dan Bursa için 2 özel proje: Yaşlı Bakımevi ve Yoğun Bakım Hastası Evi

Hiç tartışmasız… Yaşanan herhangi bir felaket ya da afet anında insanların yardımına ilk koşan daima Kızılay oluyor. 150 yıldır bu böyle. Üstelik… Eskiden savaş gibi felaketler, deprem gibi doğal afetler Kızılay’ın yardıma koşması için yeterli olurdu. Son zamanlarda bunlara meteorolojik nedenlere dayalı sel... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa sağlık üssü oldu, nitelikli sağlık hizmetleri dönemi başladı: Yüksek İhtisas’ta artık kopan uzuvları yerine takma ameliyatları yapılıyor

Ne zaman sohbet etsek, İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan devam eden hastane yatırımlarını anımsatıp hedefini açık açık söyler: “Bursa’yı sağlık üssü haline getiriyoruz.” Gerçekten de… Son döneme baktığımızda Bursa’da sağlık tesisi yatırımlarının çok arttığını görüyoruz. Hem hastanesi olmayan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sağlıkta güzel haberi Bursa Valisi İzzettin Küçük açıkladı: Şehir Hastanesi 2019’da bitiyor, sağlık turizminden Bursa’nın payı artacak

Bursa sağlık yatırımları açısından verimli bir dönem geçiriyor. Bursa Valisi İzzettin Küçük de yatırımları değerlendirirken söze Şehir Hastanesi’nden başladı: “Toplam 1375 yataklı Şehir Hastanesi inşaatı çok hızlı gidiyor. Geceleri de aydınlatma yapılarak 3 vardiya çalışılıyor. 2019’da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ankara’nın “vatandaşla uzlaşıp barışma” adımlarında sağlıktan sonra sıra ekonomi ve esnafa gelecek

Sağlık Bakanlığı’nın verdiği sağlık hizmetiyle, bunlardan sosyal güvenceli vatandaşların yararlanmasını düzenleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uygulamalarındaki farklılığın vatandaş mağduriyetine dönüşmemesi için alınan önlemler kısa adı SUT olan Sağlık Uygulama Tebliği ile... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’da sağlık hizmetlerine nefes aldıran atama… Hastanelere 172 doktor atandı

Bursa sürekli büyüyen ve sağlık hizmeti beklentisi artan kent olması yanında, bölge merkezi olarak da sağlık hizmetlerini karşılıyor. Bu nedenle… Bir yandan sağlık sistemi sürekli yenilenirken, diğer yandan yeni ihtiyaçlar için planlama yapılıyor. Açılan ve yakın süreçte devreye girecek yeni hastaneler özellikle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Aile hekimiyle hastane arasında, sağlıkta yeni model: Yaşam merkezleri çağın hastalıklarına karşı yaşama bağlayacak!

Gördüğümüz şu: Sağlık sistemi sürekli kendini yeniliyor ve günün koşullarına uygun yeni modellerle topluma sağlık hizmeti üretiyor. Geçmişte… Sistem hastaneler üzerine kuruluydu ve bu nedenle de sağlık sorunu yaşayanlar hastanelere gitmek zorundaydı. Buna… Bir yandan sağlık ocakları eklenirken, bir yandan da aile... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Biri moral veren proje, biri güven veren çözüm: Deri atıkları jelatin oluyor, Iraklı Türkmenlerin sağlık sorunu çözüldü

Siyasetçide gördüğümüz bir ortak özellik var. İletilen bir sorunun çözümüne aracılık ettiğinde, hizmete katkı sağladığında, önemli bir proje desteğiyle yaşama geçtiğinde mutlulukların en büyüğünü yaşıyor. Hele… Hareketleri kısıtlı engelli bir siyasetçi için bu duygular daha da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et