Etiket: sağlık kampusu

Büyükşehir’den Yüksek İhtisas Hastanesi’ndeki soruna 250 araçlık otopark çözümü

Kuşku yok ki… Yakın geçmişin Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi olan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi son dönem kalp-damar ve çocuk hastanelerinin eklenmesiyle tam bir sağlık kampüsü oldu. Ancak… Hastaneye gelenlere yetmeyen otopark sorunu, kampüsle birlikte daha da büyüdü. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sağlıkta planlama değişince hedef ve iddia büyüdü: 5 yıl sonra en iyi sağlık hizmetini Bursa verecek

Sağlık her şeyden önemli… O nedenle, sağlık alanında atılan her adım, yapılan her iş önem taşıyor. Gün doğmadan başlayan muayene ve ilaç kuyruklarının hastane binası dışına taştığı yıllar artık geride kaldı. Şimdi, sağlık hizmetini daha iyi hale getirmek için iddialı projeler dönemi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Otoyolda “yeraltına dönel kavşak” projesi… Kent Hastanesi’ne girişi sağlayacak, Korupark Kavşağı’nı TIR’lardan kurtaracak

Artık dilimiz alıştıralım… 12 yıl önce yapıldığında Bursa Çevre Yolu’ydu, ama şimdi İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nun bir parçası ve Bursa geçişi oldu. Bu yol üzerinde… Mudanya ve Başköy kavşakları arasında büyük bir bölge hastanesi yapılıyor. 7 ayrı hastaneden oluşan sağlık kampusu ise... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’yı “sağlık üssü” yapacak plan: Kentin Batısı’na da, Doğusu’na da dev hastane kompleksi

7 Haziran seçimi öncesinde, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu adı Bursa Adayı olarak 8 Nisan günü kesinleşti. O günden itibaren Müezzinoğlu hemen kolları sıvayıp sahaya çıkarken önemli bir hedef koydu: “Bursa’yı sağlık üssü haline getireceğiz.” Kuşku yok ki… Bu sözün içinde pek çok sağlık yatırımı var,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yer tartışmalarına 4 koca yıl harcanan Kent Hastanesi’nde zaman boşa akıp geçmeye devam ediyor

Sağlık hizmetlerinde beklentilerle birlikte yatırımların planlamasının değişmesi de son derece doğal. Son dönemde sağlık kampusu görünümündeki Kent Hastaneleri biraz da bu hastaneler arası koordinasyon amacıyla planlandı. Ne var ki… Planlanan bu projede Bursa inatlaşmaya varan yer tartışmalarıyla  5 yılı boşa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et