Etiket: sandık

AK Parti temayülüne yansıyan: Değişimin tabandan başladığı yeni teşkilat kararlılıkla tercihini yaptı, sıra Erdoğan’ın tercihine geldi

Bir kere daha gördük ki… Siyasi partiler ortaya sandık koyduğunda teşkilatları ya da örgütleri canlanıyor. Düşüncesi, eğilimi önemsendiğinde, partililer de yüksek katılım göstererek tavırlarını gösteriyorlar. Nitekim… AK Parti’nin geleneksel aday belirleme yöntemi olan temayül yoklaması yine büyük... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Herkes merak ediyor… 16 Nisan’da referandum sandığından evet de çıksa, hayır da çıksa kısa sürede seçime mi gidilir?

Sandık hızla geliyor… AK Parti ve MHP’nin anayasa değişikliği için görüşmeye başladıkları, hatta uzlaştıklarını açıkladıkları günler geride kaldı. “Acaba teklif Meclis’e ne zaman gelir?” beklentisi de, TBMM Anayasa Komisyonu ve sonrasında Meclis Genel Kurulu’nda sabahlara kadar süren... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Avrupa’da yaşayan Türkler için oy verme sona eriyor, katılım 7 Haziran’dan yüksek

Haftaya bugün Türkiye sandık başında olacak ve seçimini yapacak. Avrupa ülkelerinde yaşayan Türkler ise oy vermeye 8 Ekim’de başladılar. Sandıklar bu akşam saat 21.00’de kapanacak. Dün… Viyana’da bulunan Başbakanlık Başdanışmanı ve Dış İlişkiler Başkanı Gürsel Dönmez’e, sandık başlarından izlenimini... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasetçinin artık baskıdan yakınmaya hakkı kalmadı!

Katıldığımız konferans ya da söyleşilerde karşımıza çok sık çıkan bir soru var. İnsanlar, siyaset-sivil toplum ilişkileri kapsamında, özellikle hemşeri dernekleri tarafından siyasete baskı yapılıp yapılmadığını soruyorlar. Biz de… Yıllardır dilimiz döndüğünce, “Birer sivil toplum faaliyeti olan hemşeri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et