Posts Tagged ‘seçilmiş cumhurbaşkanı’

Bu öneri siyasetin yapılanmasını ilgilendiriyor: Siyasi parti teşkilatları seçim dönemleri açılsın, sonra kapatılsın!

Türkiye bugün yönetim modeli değişikliği yanında, siyasi yapılanma ile ilgili çok özel adımlar atıyor. Bir partinin genel başkanının aynı zamanda seçilmiş Cumhurbaşkanı olabileceği yeni döneme ilişkin olarak siyasal yapılanma... devamını oku... | Paylaş!

16

01 2017

Seçim sonrası AK Parti’de lider tartışması: Cumhurbaşkanı Erdoğan saraydan siyasete döner mi?

Pazar gecesinden beri gittiğimiz yerlerde karşılaştığımız ya da telefonla konuştuğumuz AK Partili dostların kafalarında hep şu soru var: “İktidarı kaybettik, oylar düştü. Bu sonuç AK Parti’de Ahmet Davutoğlu’nun yerine yeni... devamını oku... | Paylaş!

10

06 2015

Erdoğan’ın veda kongresinde Davutoğlu’ndan 9 maddelik restorasyon manifestosu!

Bir yanda… Kurucusu ve lideri olduğu partiye veda eden bir genel başkan. Diğer yanda… Liderin yerine seçtiği, kamuoyuna ve partiye takdim edilen yeni genel başkan. AK Parti’nin dünkü olağanüstü kurultayı birkaç yönden farklı... devamını oku... | Paylaş!

28

08 2014

Yeni dönemin şifresi: Toplumsal yapı da, siyasal yapı da değişiyor

Günlük gelişmeleri izlerken, bazen değişimler gözden kaçıyor. Oysa… 10 Ağustos’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte Türkiye’de ciddi bir değişim yaşanıyor. Özellikle… Hem toplumsal yapıda, hem de siyasal yapıda... devamını oku... | Paylaş!

25

08 2014

Davutoğlu’nun sınavı genel seçim olacak

Şu an için seçilmiş cumhurbaşkanı unvanı taşıyan Recep Tayyip Erdoğan dün akşam AK Parti Genel Başkanı olarak son kez çıktığı kürsüde, kendisinden sonra gelecek genel başkanın Ahmet Davutoğlu olacağını... devamını oku... | Paylaş!

22

08 2014

Siyasette seçim sonrası hareketi… CHP hemen, AK Parti seçimden önce kurultay yapıyor!

Çarşamba akşamı yazımızı yazdık ve Olay Televizyonu’nun termik santrala karşı halk görüşlerinin ortaya konduğu canlı yayını izlemek üzere Buttim bahçesine gittik. Giderken bıraktığımız yazıda, yani dün bu sütunlarda... devamını oku... | Paylaş!

16

08 2014