Etiket: seçim işbirliği

Çok adaylı yerel seçimlerden sonra ilk kez 2 ittifaklı ve belediyecilik deneyimli 2 adayla seçim: 31 Mart’ta Alinur Aktaş-Mustafa Bozbey yarışı

Geçmişe dönüp baktığımızda… Bugüne kadar yapılan tüm yerel seçimlerde, katılan partilerin tümünün aday çıkardıklarını görüyoruz. Gerçi… Genellikle sandık yarışı her seçimde iddialı 2 parti arasında geçti, ama 1999 örneğindeki gibi iddialı 3 adayın yarıştığı yerel seçimler de oldu. Bu kez… Bugüne... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Eski ve bildik bir yöntem Saadet’in gündeminde: Meclis’e girebilmek için “bağımsız gibi” formülü!

Her zaman ve her fırsatta tekrarlıyoruz. Seçim olsun olmasın, siyasetin en çok çalışan partisi denildiğinde akıllara Saadet Partisi geliyor. Nitekim bu sayfalarda Saadet teşkilatlarını siyasetin karıncaları olarak yorumluyoruz. Üstelik… SP kadroları umutlarını hiç yitirmeden yollarına devam ediyorlar. Kendilerine en... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

SP-BBP “Milli İttifak” için uzlaştı, Temel Karamollaoğlu Bursa’ya listebaşı geldi aday listesi de kesinleşti

Siyasi partilerin aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na verdiği 7 Nisan’a bir gün kala Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi arasında seçim işbirliği için prensip anlaşması sağlandı. Hatta… İlk anlaşmada, SP listelerinde üçte bir oranında BBP’ye yer verileceği maddesi vardı. Fakat, listelerin YSK’ya teslim... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et