Etiket: Sedat Kızılcıklı

Kalbinde ritm bozukluğu yaşadığı için hastaneye yatırılan Bursa eski Milletvekili Sedat Kızılcıklı’yı İçişleri Bakanı Soylu ziyaret etti

AK Parti Bursa eski Milletvekili Sedat Kızılcıklı, hafta içinde sağlık kontrolü için gittiği Ankara’daki Liv Hospital Hastanesi’nde ritm bozukluğu yaşadığı görülünce müşahede altına alındı. Kontrol amaçlı da olsa Kızılcıklı’nın hastaneye yatırıldığını öğrenen İçişleri Bakanı Süleyman... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’de koordinatörlere nefes aldırmayan hafta sonu mesaisi… 57 kişiyle yüz yüze görüşme, 353 kişiyle de anket yapacaklar

Başlangıçta… “Hemen gerçekleşecek bir görev değişikliği” izlenimi vardı. Fakat AK Parti’de 4 yıla yakın süredir İl Başkanlığı yapan Cemalettin Torun’un görevi bıraktığını açıklamasına karşın, yeni atama henüz yapılamadı. O nedenle… Hemen olması beklenen değişim, ikinci haftasını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bakan Faruk Çelik, 40 yıldır birlikte siyaset yaptığı dostlarıyla sahurda buluştu

Siyasette vefa hep tartışılır, ama en duygulu anlar ve en güzel görüntüler de vefa ortamlarında ortaya çıkar. Hafta sonu işte böyle bir dostlar buluşması yaşandı. Düşünce… Geçen hafta Başbakan Binali Yıldırım’ın 2002’den bu yana tüm AK Parti milletvekillerine verdiği iftar sonrası, Bursa’dan giden ekip Gıda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti milletvekillerine iftar veren Başbakan’dan 4 özel mesaj: Bölgesel kalan parti kaybeder, Türkiye partisi zorunluluk

2002-2011 yılları arasında 2 dönem AK Parti Bursa Milletvekili olarak parlamentoda görev yapan Sedat Kızılcıklı’ya, pazartesi akşamı Ankara’daki iftarda Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasından çıkardığı mesajları sorduk. O da altını çizdiği mesajları paylaştı: Bir… “Başbakan, AK Parti milletvekilleri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

2007’de 4 yıla indirilen milletvekilliği yeniden 5 yıla çıkarılıyor

Milletvekili genel seçimleri 2002’ye kadar olan süreçte anayasada yazdığı gibi 5 yılda bir hiç yapılamadı. 2002’den sonraki 2007 seçimi zamanında yapılan ilk seçim oldu. Fakat 2007’deki anayasa değişikliğiyle 4 yıla indirildi. O tarihten beri de seçimler 4 yılda bir yapılıyor. Ankara’dan dönen AK Parti Bursa eski... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Başbakan Yıldırım’ın AK Parti milletvekillerine verdiği iftarda masalarda bu konuşuldu: Önce il kongreleri, sonra ilçeler!

Pazartesi akşamı Başbakan Binali Yıldırım’ın AK Parti milletvekillerine iftar daveti vardı. Ankara’daki ATO salonunda gerçekleşen iftara, ilk günden bugüne tüm AK Parti milletvekilleri davetliydi. Yani… 22, 23, 24, 25 ve 26. dönem milletvekilleri geniş bir kadroyla yerlerini aldılar. Katılanlardan biri de 22. ve 23. Dönem... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Eski milletvekili Kızılcıklı sahadaki inşaatçı olarak kentsel dönüşüme reçete yazdı: Merkezde olmalı, emsal şart!

Sedat Kızılcıklı 2007-2011 arası AK Parti Bursa Milletvekili olarak görev yaptı, parlamento sonrası da Ali Bostancı İnşaat Genel Müdürlüğü’nü üstlendi. O nedenle… Bursa’nın son dönemindeki konut üretimini de, kentsel dönüşümü de çok yakından biliyor. İnşaatçılık dönemindeki deneyimleri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

En farklı yorum Kızılcıklı’dan: Sandıktan yüzde 41 çıktı, ama Meclis’in yüzde 47’si AK Parti!

Koalisyon arayışlarında dikkat çeken bir durum var. Bazı çevreler; AK Parti’nin seçimde yüzde 41 ol alıp Meclis’teki çoğunluğu kaybettiğini anımsatıp, koalisyon hükümetini AK Parti dışındaki yüzde 60’lık kitlenin kurması gerektiğini savunuyorlar. Buna karşın… Seçim sonuçları ve parlamentoya yansımasına... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa uyardı, Bakan Çelik el koydu, SGK prim beyanname ve ödeme süresi uzadı

Gün boyu elektrikler kesilince bankalar ve vergi daireleri çalışamadı. Bunun üzerine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 31 Mart’taki Gelir Vergisi beyanname verme ve prim ödeme süresini 2 Nisan’a uzattı. Bunun üzerine, aynı zamanda Mali Müşavir olan AK Parti eski Milletvekili Sedat Kızılcıklı hemen Çalışma ve Sosyal Güvenlik... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’de kesin liste: Bursa için 226, toplam 234 başvuru

Başvurunun yoğun olduğu yerlerde doğal olarak karışıklık yaşanabiliyor. Hele, Bursa’ya ve Ankara’ya başvuru yapılabilen durumlarda karışıklık biraz daha artıyor. Nitekim… Cuma gecesi AK Parti’ye aday adayı başvurularının sona erdiği saatlerde 186’sı Bursa ve 39’u Ankara’da olmak üzere 225 başvuru... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et