Etiket: Şehir Hastanesi

Şehir Hastanesine Bursa Milletvekili Refik Özen bakışı: Bursa devasa bir eser kazandı, Devlet Hastanesi de restorasyon sonrası devam edecek

Sohbetimizde… Şehir Hastanesi ile ilgili görüşlerini de açıklayan AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen şunu söyledi: “Şehir Hastanesi’ne ulaşım başlangıçta sorun olabilir, ama Büyükşehir Belediyemiz bunu tolere etmeye çalışıyor.” Şuna dikkat çekti: “Yatak kapasitesi 400 artıyor, hizmet kalitesi mükemmel bir... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti Bursa Milletvekili Özen, Erdoğan’ın olası Bursa programıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’la ne görüştü?

Yoğun sürecin ardından… TBMM’nin tatile girmesiyle Bursa’ya dönen AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, bir yandan vatandaşla buluşmalara kaldığı yerden başlarken, gündemi de değerlendirdi. Bu kapsamda… Bursa ile ilgili başka bir hazırlığın bilgisini de verdi: “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Sayın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Açılışının üçüncü gününde Şehir Hastanesi’nde muayene sayısı 3 bin 500’e, günlük ameliyat sayısı da 65’e ulaştı

Taşınma işlemi geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti, fakat Bursa’nın sağlık üssü olarak kabul ettiğimiz Şehir Hastanesi polikliniklerde hasta kabul etmeye salı günü başladı. İlk gün… 2 bin 500 civarı poliklinik muayenesi yapıldı ki, yeni bir hastane için, üstelik kent merkezine uzak bir hastane için çok önemli bir... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Acemler’de inşaatı süren Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi bittiğinde kent merkezindeki en büyük hastane olarak hizmet verecek

Maliyetinin bir bölümünü İşadamı Celal Sönmez’in karşıladığı Acemler’deki Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi bünyesinde 250’şer yataklı genel, onkoloji ve kadın doğum hastaneleri var. Şubat 2017’de inşaatı başladığında 2019 yılında açılması hedefleniyordu, ama tasarruf önlemleri nedeniyle ödenek... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Şehir Hastanesi’ne bazı hastaneler taşınırken sağlıkta kısa ve uzun vadeli yeni planlar hazırlandı: Kent merkezinde 2 yeni Devlet Hastanesi yapılacak

Şuna kimsenin itirazı yok: Bugün için kent merkezine uzak olsa bile; Şehir Hastanesi görkemi, kapasitesi, fiziki ve teknik özellikleriyle Bursa’ya sağlık hizmeti açısından apayrı bir değer katacak. Kısacası… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da tekrarladığı gibi, İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan’ın yaptığı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’dan Şehir Hastanesi’ni Bursa’ya kazandıranlara teşekkür, 3 hastanenin taşınmasına ise kaos itirazı

Bu sayfalarda… Memleket Hastanesi adıyla kentin tek hastanesi olarak uzun yıllar hizmet veren Bursa Devlet Hastanesi’nin Şehir Hastanesi’ne taşınacağı, ancak butik hastane olarak devam edeceği bilgisini yazdığımızın ertesi günü, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın 27 Mayıs günü Tabip ve Eczacı odalarıyla birlikte Devlet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Şehir Hastanesi için İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan iddialı: Türkiye’nin en büyük hastanesi değil, ama en iyi hastanesi olacak

“Bursa’nın sağlık anayasasını yeniden yazıyoruz” diyen İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, salı günü hasta kabulüne başlayacak Şehir Hastanesi için de iddialı: “Türkiye’nin en büyük hastanesi değil, ama en iyi hastanesi olacak.” Yanı sıra… Bursa Devlet Hastanesi’nde sağlık hizmetinin taş binada... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Karayolları’nın 1 yıl önceden işini bitirdiği Şehir Hastanesi’ne Bursaray yakın zamanda kolay değil, ama Özlüce Yolu ulaşımı kolaylaştıracak

Şehir Hastanesi inşaatı sürerken ilk önlemi Karayolları aldı ve Çevre Yolu’nda özel çalışmayla yeraltı dönel kavşak yapıp 1 yıl önce işini bitirdi. Büyükşehir Belediyesi ise ulaşımını Bursaray hattını Emek’ten Balat’taki Hızlı Tren İstasyonu’na, oradan Şehir Hastanesi’ne ulaştırmayı planlıyor. Ne var... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sağlık üssünde yaşam başlıyor… Bursa Devlet Hastanesi ile Zübeydehanım Doğumevi ve Göğüs Hastanesi bugün Şehir Hastanesi’ne taşınıyor

Bursa kent olarak sağlık hizmetleri planlaması açısından en önemli aşamayı yaşıyor. Bu planın merkezini de 16 Temmuz Salı gününden itibaren hasta kabulüne başlayacak olan Şehir Hastanesi oluşturuyor. Çünkü… Bursa’ya özel hazırlanan sağlık planı, kentin doğu ve batı yakalarında iki büyük merkez hastane... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Şehir Hastanesi tartışmalarının peşini bırakmayan CHP soru önergeleriyle TBMM gündemine taşıdı

Açılışı için gün sayan Şehir Hastanesi’yle ilgili iktidar partisi kanadından umut veren açıklamalar gelirken, ana muhalefet CHP de sorguluyor. Bu kapsamda… CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’ın ardından CHP Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal da dev hastanenin maliyetini soru önergesi olarak TBMM... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et