Etiket: soru önergesi

Şehir Hastanesi tartışmalarının peşini bırakmayan CHP soru önergeleriyle TBMM gündemine taşıdı

Açılışı için gün sayan Şehir Hastanesi’yle ilgili iktidar partisi kanadından umut veren açıklamalar gelirken, ana muhalefet CHP de sorguluyor. Bu kapsamda… CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’ın ardından CHP Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal da dev hastanenin maliyetini soru önergesi olarak TBMM... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP Genel Başkan Yardımcısı Vahapoğlu özel okullarda şehit ve gazi çocukları için ücretsiz kontenjan önergesi verdi

MHP Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı M. Hidayet Vahapoğlu soru önergesiyle şehit çocuklarını gündeme getirdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından cevaplanması isteğiyle verdiği önergede Vahapoğlu şuna dikkat çekti: “Özel okullarda ücretsiz eğitim-öğrenim vermeye yönelik kontenjandan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr. Tatlıoğlu hızlı treni Ankara’nın gündemine taşıdı: İhale neden durduruldu, gerekçeleri neler?

Gördüğümüz o ki… Hızlı trenin Yenişehir-Bilecik hattı altyapı, üstyapı ve elektromekanik işleriyle Bursa-Yenişehir hattı üstyapı ve elektromekanik hattı için 3 Nisan’da yapılan ihalenin döviz savaşından kaynaklanan ekonomik nedenlerde durması Bursalıları üzdü. Belirlenen hedeflerin aksayacak olması da moral... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bakanlıkta takılıp kalan imar planı Bursa’yı 1999 depremi öncesi plana mahkum bıraktı, ama deprem takılmadan gümbür gümbür geliyor!

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin cevaplaması isteğiyle verdiği soru önergesini okurken donup kaldık. Çünkü, daha girişinde önemli bir tespit yapıyor. Diyor ki: “1998 yılında yapılan ve Bursa’nın bugünlerinin planlandığı 1/100 binlik planda maalesef depremsellik... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Trafiğin nasıl kâbusa döndüğünün cevabı bu rakamlarda: Bursa’da araç sayısı 7 yılda neredeyse ikiye katlandı

Kuşku yok ki… “Bursa’nın En Önemli Sorunu” araştırması yapılsa, ilk sırayı trafik kargaşası alır. Nedeni de ortada… Bursalılar artık kent içinde bir yerden bir yere gidemiyorlar, evlerine ya da işyerlerine ulaşamıyorlar. Sabah işe gidiş, akşam eve dönüş saatlerinde trafik kâbusu yaşanıyor. Gerçi… Trafikte... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Uludağ’ın zirvesi dibindeki yeryüzü cenneti Ketenli Yaylası’na Ankara volfram izni verdi, ama Bursa’yı aşamadılar!

Bu sütunları takip edenler biliyorlar… Uludağ’ın zirvesinin tam altında, Bursa’nın içme suyunu karşılayan Doğancı Barajı’na destek amaçlı Nilüfer Barajı’nın da tam üstünde; Soğukpınar ve Karaıslah köylerinin ortak kullanımı olan Ketenli Yaylası’nda volfram madeni aranması için Ankara’nın verdiği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Camilerdeki tarihi eserleri hırsızlardan koruyamayan Vakıflar, modern müzede sergilenmesine izin vermedi!

2500 yıllık geçmişi olan bir kentte yaşıyoruz.  Bitinya’nın Bizans’ın izleri var. Osmanlı’nın kuruluşun tanıklık etmiş, ilk başkenti olmuş bir kent. Dahası… Osmanlı ilk kentleşme modelini Bursa’da uyguladı, Bursa’dan kalkıp Trakya topraklarına geçti, Avrupa’ya açıldı. Bu kentte 6 padişah, 1 şehzadenin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’da eğitimi bekleyen kriz Ankara’nın gündeminde… Açığa alınan öğretmenleri Meclis’e taşıdı

Şu anda hissedilmiyor, ama eğitim-öğretim yılı hızla yaklaşırken Bursa’yı bekleyen bir kriz ortaya çıktı. O krizi… Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu gündeme getirdi ve biz de 20 Haziran Cumartesi günü bu sütunlardan aktardık. Söylediği özetle şuydu: “İl Milli Eğitim Müdürü’nün... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Milletvekiliyken soru önergesi veren Kemal Demirel mektupla Başbakan Yıldırım’dan Raylı Sistemler Mühendisliği istedi

Kemal Demirel 2 dönem CHP Bursa Milletvekili olarak görev yaparken Meclis’in soru önergesi rekortmenleri arasında yer aldı. Milletvekilliği bitti, ama kamu adına denetimi sürdürdüğü için bu kez de Başbakan ya da ilgili Bakanlara mektup yazıyor. Örneğin… Son mektubu Başbakan Binali Yıldırım’a yazdı. Mektubunda, raylı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP Bursa Milletvekili İrgil’den Ketenli’de volfram aramak isteyen madenciye sert uyarı: Hiç buralara gelmeyin

Başınızı kaldırıp baktığınızda, elinizi uzattığınızda zirveye dokunacağınız hissi veriyor. Karla kaplı Uludağ’ın zirvesinin tam altında, en eski çam ormanıyla çevrili ve Bursa’ya içme suyu sağlayan Doğancı Barajı için yedek su tutan Nilüfer Barajı’nın da tam tepesinde bir yayla var: Ketenli Yaylası. Bu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et