Posts Tagged ‘Süleyman Demirel’

Mustafa Bozbey’in önceliği insana yönelik anlayışla yönetim… Merkezde metro, 3 ilçeye de banliyö ve tramvay vaat etti

Meral Akşener, İYİ Parti Büyükşehir Adayı olmak için üniversiteden istifa eden Prof. Dr Balkan’ı aradı: Yola sizinle çıktık, sizi bırakmayız

Geçmişte… Rahmetli Süleyman Demirel’in yaptığı “Siyasette 24 saat çok uzun zaman” değerlendirmesi, siyaset yapan herkesin hafızasında kazılı. Siyasette artık 1 saat bile çok uzun zaman. Nitekim… Çarşamba akşam saatlerinde... devamını oku... | Paylaş!

15

12 2018

Partisiyle ilişkisini kesmeyen Cumhurbaşkanı modeli için geçmişten önemli bir anekdot

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’ın 1991’den beri Olay gazetesi sütunlarında paylaştığımız görüşleri derlerken, 24 Ekim 1994 tarihli yazımızın bir bölümü dikkatimizi... devamını oku... | Paylaş!

12

07 2018

Arşivden çıkan gerçek: Dünyadaki güçlü liderler-güçlü yönetimler trendine uyumlu yeni sistemi Cavit Çağlar 25 yıl önce Türkiye’ye önerdi

Turpun büyüğü heybede… İnanılmazın öyküsünü Türkiye’ye ve dünyaya duyuran gazeteci Murat Yetkin’den mesaj gibi paylaşım

28

12 2017

Bursalı siyasetçi olarak Cavit Çağlar yılların siyasi deneyimiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a çok özel mesajlar verdi

Bursa’ya 3 dönem milletvekili ve 3 dönem de Bakan olarak hizmet veren Cavit Çağlar ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a mesajlar verdi. Örneğin… “3 milyon nüfusuyla Türkiye’nin dördüncü büyük kenti olan... devamını oku... | Paylaş!

22

12 2017

Kent içi trafiği kurtaracak Güney Çevre Yolu için Uludağ silueti ortak kaygı, ama uzmanlar çözümü de gösteriyor

Başkan Aktaş açıkladı, 25 yıllık rüya Güney Çevre Yolu yeniden gündeme geldi: Yapan kent içi trafiği kurtaracak

Çin gezimizdeki sürpriz: Sincanlı Türk çocuklarıyla Taizhou’daki okullarında buluştuk

Türk coğrafyası geniş bir alanı kaplıyor. Rahmetli Süleyman Demirel bu geniş alanı tanımlarken “Adriyatik’ten Çin Denizi’ne” derdi. Nitekim… Bu geniş coğrafyadaki Türklerin bir bölümü Çin sınırları... devamını oku... | Paylaş!

03

10 2017

Bursa’yı elektriksiz kalmaktan Allah korudu… Ovaakça Doğalgaz Çevrim Santralına yıldırım düştü

Anımsıyoruz da… 1992 yılında kurulacağı haberini duyurmak bize kısmet olmuştu. Müjdeyi, dönemin Başbakanı rahmetli Süleyman Demirel ile birlikte Japonya gezisine katılan, dönemin güçlü siyasetçisi Cavit Çağlar vermişti. Gezi... devamını oku... | Paylaş!

15

06 2017