Etiket: Süleyman Demirel

Mustafa Bozbey’in önceliği insana yönelik anlayışla yönetim… Merkezde metro, 3 ilçeye de banliyö ve tramvay vaat etti

Karşılaştırmak gerekirse… AK Parti Büyükşehir Adayı olarak 31 Mart’ta sandık yarışına girecek Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın 3D destekli animasyon görseli, CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’in animasyonuna göre daha etkileyiciydi. Buna karşın… İki adayın da ortak noktaları var ve kent... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Meral Akşener, İYİ Parti Büyükşehir Adayı olmak için üniversiteden istifa eden Prof. Dr Balkan’ı aradı: Yola sizinle çıktık, sizi bırakmayız

Geçmişte… Rahmetli Süleyman Demirel’in yaptığı “Siyasette 24 saat çok uzun zaman” değerlendirmesi, siyaset yapan herkesin hafızasında kazılı. Siyasette artık 1 saat bile çok uzun zaman. Nitekim… Çarşamba akşam saatlerinde Ankara’daki dostlarla CHP-İYİ Parti görüşmeleri perde arkasını konuşurken; Bursa ile... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Partisiyle ilişkisini kesmeyen Cumhurbaşkanı modeli için geçmişten önemli bir anekdot

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’ın 1991’den beri Olay gazetesi sütunlarında paylaştığımız görüşleri derlerken, 24 Ekim 1994 tarihli yazımızın bir bölümü dikkatimizi çekti. Süleyman Demirel’in Cumhurbaşkanı olmasından sonra DYP’de olanları, bugünkü... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Arşivden çıkan gerçek: Dünyadaki güçlü liderler-güçlü yönetimler trendine uyumlu yeni sistemi Cavit Çağlar 25 yıl önce Türkiye’ye önerdi

Pazartesi günü… Televizyon başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önce TBMM Genel Kurulu’ndaki yemin törenini, sonra da Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen göreve başlama törenini izlerken yeni bir dönemin başlangıcına tanıklık etmiş olduk. Bir yandan da… İki tören boyunca,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Turpun büyüğü heybede… İnanılmazın öyküsünü Türkiye’ye ve dünyaya duyuran gazeteci Murat Yetkin’den mesaj gibi paylaşım

Deneyimli gazeteci Murat Yetkin’i NTV’nin kuruluşundan tanıyoruz. Yani, NTV’yi Türkiye’ye armağan eden Cavit Çağlar’la bir dönem birlikte çalıştı, Ankara Temsilcisi olarak röportajları ve yorumları büyük bir ilgiyle izlendi. Halen… Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapıyor, Hürriyet internet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursalı siyasetçi olarak Cavit Çağlar yılların siyasi deneyimiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a çok özel mesajlar verdi

Bursa’ya 3 dönem milletvekili ve 3 dönem de Bakan olarak hizmet veren Cavit Çağlar ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a mesajlar verdi. Örneğin… “3 milyon nüfusuyla Türkiye’nin dördüncü büyük kenti olan Bursa’nın, Osmangazi Köprüsü’nden sonra üçüncü büyük il olacağını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kent içi trafiği kurtaracak Güney Çevre Yolu için Uludağ silueti ortak kaygı, ama uzmanlar çözümü de gösteriyor

Gördük ki… Kent merkezinde geçit vermez hale gelen trafik sorununu aşabilmek için Güney Çevre Yolu en önemli çözümler arasında yer alıyor. Üstelik… Bu sayfaların okurlarının dün okudukları gibi, bu tartışma yeni değil. Nitekim… Rahmetli Süleyman Demirel’in 1991 seçimi sonrası dönemin Başbakanı olarak Bursa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Başkan Aktaş açıkladı, 25 yıllık rüya Güney Çevre Yolu yeniden gündeme geldi: Yapan kent içi trafiği kurtaracak

Konu… Bursa’nın gündemine ilk olarak 1992 yılında geldi. Dönemin Başbakanı olarak rahmetli Süleyman Demirel kenti ziyaretinde “ilerideki trafik sıkışıklığına karşın Bursa’nın güneyinde, Uludağ yamaçlarından geçecek bir çevre yolu” önermişti. O tarihlerde… Bugün kullanılmakta olan ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Çin gezimizdeki sürpriz: Sincanlı Türk çocuklarıyla Taizhou’daki okullarında buluştuk

Türk coğrafyası geniş bir alanı kaplıyor. Rahmetli Süleyman Demirel bu geniş alanı tanımlarken “Adriyatik’ten Çin Denizi’ne” derdi. Nitekim… Bu geniş coğrafyadaki Türklerin bir bölümü Çin sınırları içindeki Uygur’da yaşıyorlar. Ne var ki… Çin yönetimiyle Uygur Türklerinin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’yı elektriksiz kalmaktan Allah korudu… Ovaakça Doğalgaz Çevrim Santralına yıldırım düştü

Anımsıyoruz da… 1992 yılında kurulacağı haberini duyurmak bize kısmet olmuştu. Müjdeyi, dönemin Başbakanı rahmetli Süleyman Demirel ile birlikte Japonya gezisine katılan, dönemin güçlü siyasetçisi Cavit Çağlar vermişti. Gezi sırasında… Çağlar bir akşam Japonya’dan aradığında, Japonlar tarafından Türkiye’ye... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et