Posts Tagged ‘Suriyeli mülteciler’

Vali İzzettin Küçük açıkladı: Bursa’da yaşayan 137 bin Suriyelinin asayiş sorunu yok, ama dil bilmedikleri için adaptasyon sorunu yaşıyorlar

Bursa kent yaşamındaki Suriyeli mülteciler konusu, Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün de yakın takibi altında. Sohbetimizde… “Bursa’da 137 bin Suriyeli mülteci var” diyen Vali Küçük öncelikle yaşam açısından konuyu şöyle... devamını oku... | Paylaş!

24

02 2018

Çalıştayda dile getirilen sorun: Uzmanlar Suriyeli mültecilerin bir arada yaşayıp toplulaşmalarını doğru bulmuyorlar

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Göç İdaresi Başkanlığı’nın Bursa’daki dernek, oda, vakıf gibi sivil toplum örgütleriyle yaptığı Suriyeli mültecilerle yerel toplum arasındaki etkileşim konulu arama çalıştayında... devamını oku... | Paylaş!

24

02 2018

Göç İdaresi günlük sorunlar için arama toplantısı yaptı, ama biraz geç kaldı: Bursa’da da Suriyeliler yaşadığını devlet 6 yıl sonra hatırladı!

Toplantıyı… İçişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Göç İdaresi Başkanlığı düzenledi. Bu nedenle Ankara’dan aralarında akademisyenler, uzmanlar ve üst düzey bürokratların bulunduğu kalabalık bir heyet... devamını oku... | Paylaş!

24

02 2018

Ombudsman gözüyle mülteciler sorunu: Bir anda gelen göç çarkın işlemesini ağırlaştırıyor var

Gerçi… Suriye sınırına yakın bölgelerde ensar yani yardım edenler ile muhacir yani göç eden ilişkisinde insanların Suriyeli mülteciler için evlerini açıp yemeklerini paylaştığını Kamu Denetçisi Özlem Tunçak aktardı, ama Batı... devamını oku... | Paylaş!

14

07 2017

Kamu Denetçisi Özlem Tunçak’tan devletin müşfik çağrısı: Mültecilere biraz sabır ve biraz hoşgörü!

Aslında… Özlem Tunçak adı Bursalılar için yabancı değil. AK Parti’de İl Başkanlığı yapan, İl Genel Meclisi’nin ilk başkanı olan ve 2007’de AK Parti Bursa Milletvekili seçilen Mehmet Tunçak’ın eşi. Yani… Doğuştan... devamını oku... | Paylaş!

14

07 2017

Çevre Yolu’nun kenarındaki Dereçavuş bölgesinde Suriyeliler çadırkent kurdu, çadır sayısı giderek atıyor

Bursa’yı anlatırken; Anadolu’daki tüm kentlerden, Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan gelenlerin bir arada yaşadıklarını söylüyorduk. Suriyeli mülteciler eklenince, genel tanıma Ortadoğu’dan gelenler de girdi. Kentin günlük yaşamı... devamını oku... | Paylaş!

18

04 2017

Mustafa Dündar Avrupa Konseyi’ne Suriyeli mültecileri anlatacak

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’la gezi sonrası sohbet ederken, açılan konulardan biri de kentteki Suriyeli nüfus oldu. Özellikle Çarşamba Pazarı olarak anılan Darmstadt Caddesi konuşuldu. Bunun üzerine Dündar şunu... devamını oku... | Paylaş!

26

02 2016

Bursa Milletvekili İsmail Aydın 2 yıl önce katıldığı toplantıda Avrupa’yı sığınmacılar konusunda uyarmıştı

7 Haziran’daki 5 aylık ara sonrası 1 Kasım’da yeniden AK Parti Bursa Milletvekili seçilen İsmail Aydın’la sohbet ederken ekrana Ege Denizi’ndeki Suriyeli mülteciler ile ilgili yürek sızlatan görüntüler geldi. Bunun üzerine… 2... devamını oku... | Paylaş!

18

01 2016