Posts Tagged ‘Tansu Çiller’

Bursa’yı gözden uzak tutmayan ve yakından izleyen İçişleri Bakanı Soylu “herkese selam” gönderdi!

Açıkça söylemek gerekirse, bizim için de büyük bir sürpriz oldu. Yazımız için bilgisayar ekranının karşısına oturmuştuk ki, çalan telefonu açtığımızda karşımızda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu bulduk. Tansu... devamını oku... | Paylaş!

27

09 2018

Herkes bunu tartışıyor: Cumhurbaşkanı Erdoğan Yenikapı mitingine katılan Çiller’in varlığı seçime nasıl yansır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pazar günü İstanbul Yenikapı’da yaptığı miting kalabalık olarak herhalde miting tarihine geçecek özellikte. Mitingde… Erdoğan’ın yanında DYP’nin eski genel başkanı... devamını oku... | Paylaş!

19

06 2018

Çiller’in arkasında tüfekli korumasıyla Türkiye’nin Kadın Rambo olarak tanıdığı Özel Harekatçı Gazi Funda Tanıl aday adayı oldu

Türkiye onu 1995 yılında, dönemin Başbakanı olan Tansu Çiller’in Doğu illerini ziyaretinde elinde tüfekle arkasında duran kadın Özel Harekatçı olarak tanıdı ve Kadın Rambo olarak sevdi. PKK ile çatışmalara girip Gazi olan Funda... devamını oku... | Paylaş!

28

04 2018

AK Parti kongrelerine Soylu bakışı: Yeni Türkiye’nin kurucu kongreleri

Süleyman Soylu ilk tanıştığımızda daha yeni Doğru Yol Partisi İstanbul İl Başkanı olmuştu. Tansu Çiller başbakandı ve DYP İstanbul İl Başkanlığı’nı Soylu’ya teslim etmişti. Partinin ağır topları da “Bu kadar genç biri... devamını oku... | Paylaş!

23

10 2014

Erdoğan sonrası kimin başbakan olacağı kadar yöntem tartışılmalı: Atanmış mı, kurultayda seçilen mi?

Adaylar belli oldu… 10 Ağustos’a da az zaman kaldı. Şu sıcak yaz günlerinde siyasetin ısısını da, hararetini de arttıran sıcak tartışmalar ve yeni yeni polemikler var. Örneğin… Büyük çoğunluk Erdoğan’dan sonra kimin... devamını oku... | Paylaş!

06

07 2014

Büyükşehir’in sahil hamlesi: Balıkçı barınağı olarak yapılan yat limanları

Aslında… Tansu Çiller’in başbakan olduğu DYP-SHP koalisyon hükümeti döneminde temelleri atılırken, Gemlik Körfezi’nin kıyılarında balıkçılığın geliştirilmesi amaçlanıyordu. Öncülüğü de, dönemin DYP... devamını oku... | Paylaş!

04

07 2014

HYP Genel Başkanı Günay’dan Sarıgül hareketi için Bursa’da sürpriz temaslar

Önder Günay iki ayrı siyasi partide genel başkan olarak görev üstlenmiş az sayıdaki siyasetçilerden biri. Siyasi geçmişinde Doğru Yol Partisi var. Sonrasında Tansu Çiller’le yollarını ayırıp, kamuoyunda şemsiye partisi olarak... devamını oku... | Paylaş!

05

02 2010

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Söylemez’in Bursa programı kara takıldı ve iptal oldu

Bursa’daki sanayici ve işadamları Ufuk Söylemez’i yıllar öncesinden, bir bankanın genç ve ileri görüşlü müdürü olarak tanıyorlar. Kurdukları samimi ve güzel diyaloglar nedeniyle de seviyorlar. Zaten… Söylemez’in geçmişinde... devamını oku... | Paylaş!

28

01 2010