Etiket: tarım

Karacabey Belediye Başkanı Özkan’ın 3T formülü AK Parti manifestosuna ‘temiz toplum, temiz çevre, temiz belediyecilik’ olarak girdi

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan seçildiği 30 Mart 2014’ten beri katıldığı her televizyon programında, düzenlediği her basın toplantısında, yaptığı her konuşmada sürekli olarak “Karacabey’i 3T formülüyle kalkındıracağız” diyor. Özkan’ın hedefindeki 3T’de tarım, turizm ve teknoloji var. Slogan dün de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Gıda Mühendisleri de reytingçi hocalara tepkili: Sokak sütü daha yararlı diyene itibar etmeyin!

Anlaşılan o ki… Bu dönem gündem daha çok gıda ve tarım konuları çevresinde dönecek. Tıpkı, seçim öncesi çalışma yaşamı reformları nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın hep gündemde olması gibi. Kuşku yok ki… Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in bulunduğu göreve enerji katan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yalova Yolu’ndaki şeftali tezgahları çözüm bekliyor

Türkiye’nin hemen her kentinde olduğu gibi, Bursa’da da tarladan mutfağa satışı için ana yolların kenarlarına tezgah açan üreticiler var. Gerçi… Çiftçilerin kendi tarla ve bahçelerinden topladıkları meyve-sebzeyi sattıkları bu tezgahlara zaman zaman profesyonel tarım ticareti yapanlar da yerleşiyor, ama genel sistem... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et