Etiket: TBMM Gündemi

Şehir Hastanesi tartışmalarının peşini bırakmayan CHP soru önergeleriyle TBMM gündemine taşıdı

Açılışı için gün sayan Şehir Hastanesi’yle ilgili iktidar partisi kanadından umut veren açıklamalar gelirken, ana muhalefet CHP de sorguluyor. Bu kapsamda… CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’ın ardından CHP Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal da dev hastanenin maliyetini soru önergesi olarak TBMM... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Dağ Yolu’ndaki ölümlü trafik kazalarını Meclis’e taşıyan Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir İçişleri Bakanı Soylu’ya sordu: Önlemek için ne yapılıyor?

Dağ yöresindeki ilçelere ulaşan yolda üst üst üste meydana gelen ölümlü trafik kazaları kent gündemindeki yerinin yanı sıra Meclis gündemine de geldi. Geçtiğimiz hafta MHP’den İYİ Parti’ye geçen Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir, bu kazaları TBMM gündemine taşırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu çağrı kentin önce suyu, sonra geleceği için önemli: Ketenli Yaylası’na Bursa sahip çıkmak zorunda

Ketenli Yaylası’na volfram arayıp çıkarma izni verilmesini TBMM gündemine taşıyan CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, girişimini anlatırken “Sizin yazılarınızdan okudum ve harekete geçtim” dedi. Uludağ’a kayak yapmak için hiç çıkmadığını, fakat her yıl haziran ayının ilk haftası Soğukpınar’a gidip Ketenli... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP Bursa Milletvekili İrgil’den Ketenli’de volfram aramak isteyen madenciye sert uyarı: Hiç buralara gelmeyin

Başınızı kaldırıp baktığınızda, elinizi uzattığınızda zirveye dokunacağınız hissi veriyor. Karla kaplı Uludağ’ın zirvesinin tam altında, en eski çam ormanıyla çevrili ve Bursa’ya içme suyu sağlayan Doğancı Barajı için yedek su tutan Nilüfer Barajı’nın da tam tepesinde bir yayla var: Ketenli Yaylası. Bu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Meclis’te bu hafta gündem siyaset… Bursa’nın 2 Bakanı Müezzinoğlu ve Ala için gensoru görüşmesi var

TBMM Gündemi’nde önümüzdeki hafta Bursa’yı ilgilendiren siyasi içerikli bir konu da var. Çünkü… 2 Bursa Milletvekili olarak Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında verilen gensoru önergelerinin gündeme alınıp alınmaması görüşülecek. Meclis Genel Kurulu’nda 23 Şubat Salı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et