Etiket: terör

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Bursa’ya önce ‘terör’ hedefli mesajı geldi: Terörün şah damarlarını kestik, kesmeye de devam ediyoruz

Tanışıklığımız geçmişten… Daha 1995 yılında DYP İstanbul il Başkanı olduğu dönemden diyaloğumuz var. DYP Genel Başkanı olduğunda da bu diyalog sürdü. AK Parti’deki dönemindeyse zaman zaman görüşüyoruz. Bu nedenle… Bursa’yı özel olarak izlediğini bilenlerdeniz. Hatta, sokaklarında kendi başına gezebilecek... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Enerji koridoru için okyanus ötesinden gelenler kendini dünyanın jandarması zannedip bölgeyi kontrol altına almak istiyorlar

Türkiye içerde terörle uğraşırken sınır komşularımız Irak ve Suriye’de bazı değişimler yaşandığına dikkat çeken AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin bu değişimleri şöyle yorumladı: “Burası tam anlamıyla enerji koridoru. Petrol, doğalgaz, tüm enerji rezervleri burada. Okyanus ötesinden gelip hiç alakaları... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Antalya’da eski bir dost… Celal Uzunkaya krizdeki turizmi PKK’dan korudu, Antalya’ya huzur getirdi!

Aslında… “Antalya’ya huzuru getiren dost” tanımlamasını, ziyareti sırasında Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar yaptı. Haksız da değil… Türkiye’nin en önemli turizm bölgesi Antalya’da Geçen yıl, birbiri ardına patlayan bombalar yabancı turistleri tedirgin etmişti. O süreçte… İzmir Emniyet Müdürü olarak Celal... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Vali İzzettin Küçük’ten Bursa’ya huzur mesajı: Korku iklimi olmasın, resmi polisten çok sivil polisler her yerde

Bursa Valisi İzzettin Küçük göreve başladığından buyana hiç sakin zamanı olmadı dense yeri. 16 Haziran’da gelip göreve başladı, ama 15 Temmuz’da darbe girişimi ile başlayan hareket sürüyor. O günden beri… Kentin en büyük mülki amiri olarak, ya da daha gerçekçi ifadeyle söylemek gerekirse Bursa’nın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kahraman polis… Kendini feda etti, ama PKK’nın İzmir katliamını önledi

Artık her şey çok açık bir şekilde ortaya çıktı. Türkiye tam anlamıyla Ortadoğu kaynaklı terör sarmalı altında. Ankara’da IŞİD/DAEŞ’in bomba yüklü araçları, Beşiktaş’ta ve Kayseri’de PKK’nın yine bomba yüklü araçları, yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy’de IŞİD/DAEŞ’in profesyonel katili ve dün de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bakan Faruk Çelik’e göre terörle mücadelenin yolu: Ötekileştirmeden, akılcı siyasetle herkesi kucaklamak!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik gözleme dayalı tespitlerle yaptığı çarpıcı yorumlarda terörle mücadelenin yolunu da gösterdi. Dediği şu: “Teröre karşı varoluş mücadelesinde muhalefetiyle, iktidarıyla yekvücut olup, istiklalimize ve istikbalimize kastedenlere asla fırsat vermeyeceğiz.” Çağrısı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Faruk Çelik’ten çarpıcı yorum: Eşitsizlikler, küresel felaketler, savaşlar, yokluklarla milyonlarca insan hayatını kaybetti… Dünyanın çivisi çıktı!

Pazar günü akşam saatleriydi… Televizyonlarda İstanbul’daki katliamla ilgili gelişmeler aktarılıyor, yorumlar yapılırken Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’le konuştuk. Amacımız, olayları nasıl gördüğünü öğrenmekti. Yurdun her köşesini sürekli dolaşan, insana dokunan siyaset izleyen, son 2 dönemdir... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Suriye bataklığını kurutmadan Türkiye’ye huzur yok… İstanbul’da yılbaşı gecesi umutlara katliam!

Yılbaşı gecesi yattığımızda “yeni yılın güzellikler getirmesi” dileklerini taşıyan umut mesajları alıyorduk. Çok kötü anacağımız, yüreğimizi dağlayan olaylarla geçen 2016’nın ardından insanlar 2017’nin huzur getirmesini umut ve arzu ediyorlardı. Ne var ki… Sabah kalktığımızda,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye ipte yürüyen cambaz gibi… Dikkatini dağıtıp düşmesi için aşağıdan yuh çekip, taş atanlar var!

Siyaset Sosyoloğu Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay yanıbaşımızdaki Ortadoğu’da yaşanan ve küresel planların parçası olan terörü yorumlarken şunu da vurguladı: “Terör konusunda işlerine geldiği zaman ‘Bizi ilgilendirmez, kendi sorununuz’ oluyor.” Bir de örnek verdi: “Türkiye ip üzerinde yürüyen cambaz gibi. Cambaz... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyaset Sosyoloğu Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay’dan Büyükelçi suikastı yorumu: Türk ve Rus yönetimine kuvvetli mesaj

Yıllardır… Ülkemizde olan biteni anlatırken “zor bir dönemden geçtiğimizi” söyleriz. Öyle bir noktaya geldik ki, artık zor dönemin de ötesinde, resmen tuhaf bir dönemden geçiyoruz. Çünkü… Hem içerideki, hem dışarıdaki gelişmelere baktığımızda alışılmışa uymayan pek çok yeni durum karşımıza... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et