Etiket: Tofaş

Bursa’yı otomotiv kenti yapan ilk adımı atan, istihdam sağlayan, vergisini de Bursa’ya veren Tofaş 225 milyon Dolar’lık yatırım geliyor

Kuşku yok ki… Bursa’nın otomotivin başkenti olmasında öncü rolüyle Tofaş’ın önemli bir payı var. Yıllarca en çok işçi çalıştıran, en çok ihracat yapan fabrika olan Tofaş güreşte Kulüpler Dünya Şampiyonluğu ve basketbolda Süper Lig Şampiyonluğu’nu Bursa’ya getirdi. Binlerce çocuk ve gencin spor yapmasını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Atatürk Spor Salonu’nun Millet Bahçesi’ne katılması düşüncesi basketbol camiasında alarma yol açtı… Federasyon Başkanı Türkoğlu devrede

Gündeme sürpriz şekilde gelen konulardan biri de Atatürk Spor Salonu oldu. Getiren de, salı günü düzenlediği basın toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tı: “Cumhurbaşkanımızdan, yıkılan stadyumun yanındaki Atatürk Spor Salonu’nun olduğu yeri istedim. Millet Bahçesi’ni devam ettirebileceğimi,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’de farklı aday adayı: Gürel Yılmaz kent yaşamı ve sorunları çözüm önerileriyle birlikte anlattı, arkasındaki destekle de dikkat çekti

Gürel Yılmaz’ı uzun yıllardır tanırız. Dağ-Der yönetiminde birlikte görev yaptık, Büyükşehir Belediyesi’ndeki DSP döneminde meclis üyesi olarak proje üreten özelliğiyle öne çıktı. Tofaş’ta, Fiorino araçların projesinden üretimine kadarki tüm süreçlerinin patronu oldu, sonra fabrika yapan fabrikasını kurup... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Asırlık BTSO’da alarm zilleri çalıyor: Üyelerinin yarısının aidat borcundan oy kullanma hakkı yok, oy hakkı olanların da yarısı sandığa gitmedi!

Nerede bir seçim var, Mutlu Çınar o seçimin perde arkasına istatistikler penceresinden bakar. Genelde sonuç üzerine yorumlar üretilirken, Mutlu rakamları önüne koyup sosyolog titizliğiyle seçimin röntgenini çıkarır. Yine öyle yaptı… Eskisi kadar kent gündeminde geniş yer bulamasa da, büyük bir yarışa sahne olan Bursa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mahalle delegesi seçiminde çalışan partiliye saygı duyan bir anlayışa saygı gerekmez mi?

Gürel Yılmaz’ı yıllardır tanırız. Tofaş gibi kurumda proje yöneticiliği yaptı, sanayici olarak fabrika kuran makineler üretiyor. CHP’de 20 referandum konuşmacısından biriydi, her görevi yerine getirdi. Bu süreçte delege bile olmadığını anımsatınca ona yakışan bir cevap verdi: “Balat Mahallesi’nde oturuyorum.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Otomotiv devi fabrikaların da yer aldığı son yılların en büyük toplu sözleşmesi için Türk Metal ayrıntılı iddialı

2 yıl önce hak arama mücadelesiyle başlayıp metal dalgaya dönüşen işçi eylemlerinin ardından metal sektöründe yeni bir toplu iş sözleşmesi başlıyor. Sektörde… Tofaş, Oyak Renault, Robert Bosch gibi büyük kuruluşlar var. O bakımdan… Çalışanları temsil eden Türk Metal Sendikası ile işverenleri temsil eden MESS... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İş kolunun en büyüğü Türk Metal, 2 yıl önceki metal direnişinde istifa eden 16 bin üyeden 15 binini geri kazandı

Rakamlar… Türkiye’de 200 bine yakın, Bursa’da 40 bin civarı üyesiyle metal işkolunda en büyük sendikanın Türk Metal olduğunu gösteriyor. Ne var ki… 15 Mayıs 2015’te Oyak Renault’tan başlayan işyerini terk etmeme eylemi çok hızlı bir şekilde, başta Tofaş olmak üzere Bursa’daki diğer otomotiv fabrikalarına,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Murat Kuter’e köprü ve diyalog görevi… Tofaş, Bursa ile ilişkileri yeniden kurmak için önemli adım attı

Tofaş otomobil üreticisi olmanın yanında Bursa sanayi ve spor dünyası için de önemli bir kuruluş. Fakat son yıllarda Bursa’yı yeterince önemsemediği izlenimi var. İşte… Bunu değiştirmek ve Bursa ile ilişkileri geliştirmek amacıyla Tofaş bir adım attı ve 38 yıllık arkadaşımız, meslektaşımız Dr. Murat Kuter’i... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

En çok servis aracı Tofaş’ta, ama trafiğe etkisi hiç yok!

Bursa’da aynı anda en çok servis otobüsü kaldıran fabrika Tofaş, fakat bu yoğunluk kent trafiğine hiç yansımıyor. Çünkü, Tofaş’ta vardiya değişimi saat 16.00’da yapılıyor ve servisler de bu saatte kalkıyor. Oysa… Başta Organize Sanayi Bölgeleri olmak üzere fabrikalar genellikle saat 18.00 ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ailece milliler… Murat Konuk’un oğlu Mert Basketbol Yıldız Milli Takımı ile Avrupa 3.ncüsü oldu!

Adı Mert Konuk. Basketbol camiası onu, Tofaş’ın efsane basketbol takımı kadrosunda yer alan, daha sonra takımı kaptanlığı yapan Murat Konuk’un oğlu olarak tanıyor. Milli oyuncu basketbolu bıraktıktan sonra da Tofaş’ta A Takım Menajeri olarak görev üstlendi, bu sezon da Bursaspor’a İdari Menajer unvanıyla transfer... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et