Posts Tagged ‘Tofaş’

Bursa’yı otomotiv kenti yapan ilk adımı atan, istihdam sağlayan, vergisini de Bursa’ya veren Tofaş 225 milyon Dolar’lık yatırım geliyor

Kuşku yok ki… Bursa’nın otomotivin başkenti olmasında öncü rolüyle Tofaş’ın önemli bir payı var. Yıllarca en çok işçi çalıştıran, en çok ihracat yapan fabrika olan Tofaş güreşte Kulüpler Dünya Şampiyonluğu ve... devamını oku... | Paylaş!

15

05 2019

Atatürk Spor Salonu’nun Millet Bahçesi’ne katılması düşüncesi basketbol camiasında alarma yol açtı… Federasyon Başkanı Türkoğlu devrede

Gündeme sürpriz şekilde gelen konulardan biri de Atatürk Spor Salonu oldu. Getiren de, salı günü düzenlediği basın toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tı: “Cumhurbaşkanımızdan, yıkılan stadyumun... devamını oku... | Paylaş!

03

05 2019

CHP’de farklı aday adayı: Gürel Yılmaz kent yaşamı ve sorunları çözüm önerileriyle birlikte anlattı, arkasındaki destekle de dikkat çekti

Gürel Yılmaz’ı uzun yıllardır tanırız. Dağ-Der yönetiminde birlikte görev yaptık, Büyükşehir Belediyesi’ndeki DSP döneminde meclis üyesi olarak proje üreten özelliğiyle öne çıktı. Tofaş’ta, Fiorino araçların projesinden... devamını oku... | Paylaş!

10

05 2018

Asırlık BTSO’da alarm zilleri çalıyor: Üyelerinin yarısının aidat borcundan oy kullanma hakkı yok, oy hakkı olanların da yarısı sandığa gitmedi!

Nerede bir seçim var, Mutlu Çınar o seçimin perde arkasına istatistikler penceresinden bakar. Genelde sonuç üzerine yorumlar üretilirken, Mutlu rakamları önüne koyup sosyolog titizliğiyle seçimin röntgenini çıkarır. Yine öyle... devamını oku... | Paylaş!

07

04 2018

Mahalle delegesi seçiminde çalışan partiliye saygı duyan bir anlayışa saygı gerekmez mi?

Gürel Yılmaz’ı yıllardır tanırız. Tofaş gibi kurumda proje yöneticiliği yaptı, sanayici olarak fabrika kuran makineler üretiyor. CHP’de 20 referandum konuşmacısından biriydi, her görevi yerine getirdi. Bu süreçte delege bile... devamını oku... | Paylaş!

21

12 2017

Otomotiv devi fabrikaların da yer aldığı son yılların en büyük toplu sözleşmesi için Türk Metal ayrıntılı iddialı

2 yıl önce hak arama mücadelesiyle başlayıp metal dalgaya dönüşen işçi eylemlerinin ardından metal sektöründe yeni bir toplu iş sözleşmesi başlıyor. Sektörde… Tofaş, Oyak Renault, Robert Bosch gibi büyük kuruluşlar var. O... devamını oku... | Paylaş!

05

10 2017

İş kolunun en büyüğü Türk Metal, 2 yıl önceki metal direnişinde istifa eden 16 bin üyeden 15 binini geri kazandı

Rakamlar… Türkiye’de 200 bine yakın, Bursa’da 40 bin civarı üyesiyle metal işkolunda en büyük sendikanın Türk Metal olduğunu gösteriyor. Ne var ki… 15 Mayıs 2015’te Oyak Renault’tan başlayan işyerini terk etmeme eylemi çok... devamını oku... | Paylaş!

14

01 2017

Murat Kuter’e köprü ve diyalog görevi… Tofaş, Bursa ile ilişkileri yeniden kurmak için önemli adım attı

Tofaş otomobil üreticisi olmanın yanında Bursa sanayi ve spor dünyası için de önemli bir kuruluş. Fakat son yıllarda Bursa’yı yeterince önemsemediği izlenimi var. İşte… Bunu değiştirmek ve Bursa ile ilişkileri geliştirmek... devamını oku... | Paylaş!

31

12 2015

En çok servis aracı Tofaş’ta, ama trafiğe etkisi hiç yok!

Bursa’da aynı anda en çok servis otobüsü kaldıran fabrika Tofaş, fakat bu yoğunluk kent trafiğine hiç yansımıyor. Çünkü, Tofaş’ta vardiya değişimi saat 16.00’da yapılıyor ve servisler de bu saatte... devamını oku... | Paylaş!

03

10 2015

Ailece milliler… Murat Konuk’un oğlu Mert Basketbol Yıldız Milli Takımı ile Avrupa 3.ncüsü oldu!

Adı Mert Konuk. Basketbol camiası onu, Tofaş’ın efsane basketbol takımı kadrosunda yer alan, daha sonra takımı kaptanlığı yapan Murat Konuk’un oğlu olarak tanıyor. Milli oyuncu basketbolu bıraktıktan sonra da Tofaş’ta A Takım... devamını oku... | Paylaş!

19

08 2015