Posts Tagged ‘toplu taşıma araçları’

Saker uyarıyor: Manhattan Adası’na her gün 2.5 milyonu metroyla 4 milyon kişi gidiyor, Avrupa’da CEO’lar metroya biniyor

Bursalılara kent içinde özel araçları yerine toplu taşıma araçlarını ve raylı sistemi öneren Erdem Saker çarpıcı bir örnek verdi: “Amerika’da iş dünyasının kalbi olan Manhattan Adası’na günde 4 milyon kişi gider.... devamını oku... | Paylaş!

25

09 2017

Bursa’nın havasının temiz kalması için Başkan’dan çağrı var: Vatandaşa da sorumluluk düşüyor!

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe kentin havasının temiz kalması için vatandaşa da sorumluluk düştüğünü vurgularken, “Doğalgaz en temiz yakacak. 3-5 kuruşun hesabı yapılmadan, herkes doğalgaz kullanmalı”... devamını oku... | Paylaş!

23

09 2017

Yol ve ulaşım uzmanı Mehmet Tözün Bitlis uyardı: Trafik tıkanıklığıyla uğraştıkça sonuca ulaşılamıyor

İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Tözün Bitlis yıllarını Karayolları’na vermiş, son dönemde bilgi ve deneyimini Bursa Teknik Üniversitesi için ortaya koyan bir yol ve ulaşım uzmanı. Bursa’nın ulaşım sorununa da uzman... devamını oku... | Paylaş!

21

03 2017

Başkan Altepe’den çok çarpıcı binek araçlarla toplu taşıma araçları karşılaştırması

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, trafikteki sıkışıklığı tek kişinin yolculuk yaptığı binek araçların arttırdığını düşünüyor. Nitekim… Buna yönelik çarpıcı bir karşılaştırma yaptı: “Binek araçlarda... devamını oku... | Paylaş!

17

12 2016