Posts Tagged ‘TOSAB’

Karacabey yakınlarına planlanan uydukente ulaşım için erken uyarı: Otoyolu kullanacaklar evlerine gitmek için ücret ödemek ister mi?

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş cuma günü Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’ı iade-i ziyaret için geldiğinde, kentin yeni dönem planlamasına ilişkin düşüncelerini de anlattı. Heyecan duyduğu planlar arasında... devamını oku... | Paylaş!

16

04 2018

Bu da sosyolojik bir sorun: Batı’ya kurulacak 2 büyük uydukent sanayi gettosu olur mu?

Aslında… Kent içinde farklı noktalarda kurulan sanayi bölgelerini bir araya toplayacak yeni sanayi bölgeleri gibi algılanan bir durum söz konusu İzmir Yolu güzergahında. Ne var ki… Burada Deri OSB gibi, TOSAB gibi, KOTİYAK gibi ihtisas... devamını oku... | Paylaş!

05

06 2017

İzmir Yolu üzerinde Deri OSB, TOSAB, KOTİYAK’ın olduğu Badırga’ya 75 bin nüfusuyla Gürsu büyüklüğünde uydukent geliyor

Kent merkezindeki yoğunluğun azaltılması, en azından artışın önüne geçilmesi için kentsel planlama adına zaman zaman uydukent formülü konuşuluyor. Cuma akşamı… Olay Televizyonu’ndaki Her Açıdan programında konuk ettiğimiz... devamını oku... | Paylaş!

08

05 2017

Sanayiye karşı olmak mümkün değil, ama disiplin şart… Kent içinde kalan sanayi için kritik bir çağrı

Son dönemde… Değişik kesimler tarafından “Bursa’nın sanayiye doyduğu ve artık sanayi yatırımı yapılmaması gerektiği” şeklinde özetlenebilecek değerlendirmeler yapılıyor. Bu sütunların okurları sanayi... devamını oku... | Paylaş!

05

08 2015

Badırga projesi kenti de, boyahaneleri de kurtaracak

Yaklaşık 204 hektar alana kurulacak TOSAB’ın altyapı ihalesi yapıldı. 2015’te faaliyete geçmesi hedeflenen ve kent merkezine 32 kilometre uzaklıkta olan bölgede şimdiden 54 boyahanenin yer alması kesinleşti. Alınan ÇED... devamını oku... | Paylaş!

24

09 2014

Boyahaneler Badırga’da toplanıyor… Demirtaş’ta atıl kalacak termik santrala gerek var mı?

Aslında… Soruyu kısa adı DOSABSİAD olan Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği’nin kurucu başkanı olan Mustafa Barutçuoğlu gündeme getirdi. Barutçuoğlu, 19 Eylül Cuma günü bu sayfalardan... devamını oku... | Paylaş!

24

09 2014