Etiket: Tülin Erkal Kara

Bursa Çarşısı’nın ikizi tarihi Üsküp Çarşısı’ndaki fotoğrafta Bursalı 2 milletvekili ve Bursalı Büyükelçi ile Bursa tablosu oluştu

Fotoğraf… Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’ün ikizi kadar Bursa Çarşısı’na benzeyen tarihi çarşısında çekildi. Görüntüden tahmin ettiğimiz kadarıyla da, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Recep Altepe döneminde enkaz altından çıkardığı Üsküp’ü fetheden Bursalı Komutan Yiğit Bey’in türbesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov’un Bursa gezisi için Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe kadrolarını ve makam aracını tahsis ederek jest yaptı

Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov ve eşi Maja Ivanov’un Bursa ziyareti dolu dolu geçiyor. Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi olan AK Parti Bursa eski Milletvekili Tülin Erkal Kara’nın davetiyle Bursa’ya gelen Ivanov’un programını ise, TBMM Makedonya Dostluk Grubu Başkanı olarak AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Tarih ve hukuk profesörü olan Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov, Bursa’daki her adımında tarihi zenginlikten etkilendi, hayran kaldı

Daveti… Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara yaptı. 4 ay önce Büyükelçilik Konutu’na eşiyle yemeğe gelen Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’u aile sohbetinde Bursa’ya davet eden ve 2011-2015 dönemi AK Parti Bursa Milletvekili olan Kara, kendi kentinde konuk cumhurbaşkanı ağırlamanın mutluluğunu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov oğlunu ‘güneşin doğduğu yerde’ üniversite okuması için İstanbul’a gönderdi

Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara sohbetimizde, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’un özelliklerini de anlattı. Eşi Maja Ivanov ile birlikte sık sık Büyükelçilik Konutu’na gelen, tam bir Türk dostu ve Türkiye hayranı olan Ivanov’a oğlu “Üniversiteyi nerede okuyayım?” diye sorduğunda,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Tarihteki Büyük İskender’in torunu Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov’u Bursalı Büyükelçi getiriyor, Osman Gazi ve Orhan Gazi’yi ziyaret edecek

Tam bir Türk dostu… Her fırsatta Türkiye’ye geliyor, tarihi yerleri ziyaret ediyor. Geçen yıl Sivas’ta cumhuriyetin temelinin atıldığı yerdeydi. Değişik ülkelerdeki konferanslarında da Osmanlı’yı ve Türkiye’yi savunuyor. Ülkesinde… Tarihteki ünlü Makedon komutan Büyük İskender’in Torunu olarak anılan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Milletvekili Kılıç’la Bursalı Büyükelçi Kara Makedonya’daki Türk liderlerle Üsküp’te buluştu

Tülin Erkal Kara bu kent için hiç de yabancı bir isim değil. AK Parti Orhangazi İlçe Kadın Kolu Başkanı olarak partinin kuruluşunda yer aldı, İl Kadın Kolları Başkanlığı yaptı, 2011’de AK Parti Bursa Milletvekili seçildi. Ardından… Haziran 2016’da Türkiye Cumhuriyeti’nin Makedonya Büyükelçisi olarak başkent... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Balkanlarda Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu rüzgarı: Moldova’yla ekonomi protokolü imzaladı, Makedonya’da sevgiyle karşılandı

Dikkatimizi çeken şu: Son dönemde Türkiye’nin imza attığı ikili ilişkiler anlaşmaları ve protokollarda Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun imzası var. Üstelik… Rusya’dan başlamak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı ziyaretler ve törenlerdeki anlaşma imzalarını Çavuşoğlu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’de koordinatörlere nefes aldırmayan hafta sonu mesaisi… 57 kişiyle yüz yüze görüşme, 353 kişiyle de anket yapacaklar

Başlangıçta… “Hemen gerçekleşecek bir görev değişikliği” izlenimi vardı. Fakat AK Parti’de 4 yıla yakın süredir İl Başkanlığı yapan Cemalettin Torun’un görevi bıraktığını açıklamasına karşın, yeni atama henüz yapılamadı. O nedenle… Hemen olması beklenen değişim, ikinci haftasını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursalı Büyükelçi Tülin Erkal Kara, Bursa’dan Rumelisiad yönetimini Üsküp’te ağırladı

Tülin Erkal Kara yıllarca Bursa’da siyaset yaptı. Önce Orhangazi’de AK Parti İlçe Kadın Kolu Kurucu Başkanı olarak başladı, sonra İl Kadın Kolları Başkanı oldu, ardından AK Parti Bursa Milletvekili seçildi. Şimdi de… Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Büyükelçi olarak Türkiye’yi temsil... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Başbakan Binali Yıldırım’ın bozkurt selamı verdiği Grup toplantısını AK Parti Bursa İl Kadın Kolları da izledi

Canan Candemir Çelik, Tülin Erkal Kara ve Emine Yavuz Gözgeç milletvekili seçilmeden önce AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı yaptılar. Tülin Erkal Kara şu an Üsküp Büyükelçisi olarak görev yapıyor. Gaziantep Milletvekili olan Canan Candemir Çelik ile Emine Yavuz Gözgeç ve Bennur Karaburun iseBursa’dan gelen İl... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et