Etiket: Turgay Erdem

Babası aralıksız 12 yıl Kızılay Yönetim Kurulu üyeliği yapan Nilüfer Belediye Başkanı Erdem’e Kızılay’dan ‘birlikte proje’ ziyareti

Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan 1 yıldır görevde. 3 dönem Nilüfer’de başkan yardımcısı olan Turgay Erdem de 31 Mart seçiminden bu yana Nilüfer Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. Üstelik… Babası Vecdi Erdem 12 yıl aralıksız Kızılay Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet vermiş, kendisi de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nilüfer Belediyesi hazırlık yapıyor… 30 Ağustos’ta İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda tam 7 bin 835 kişiyle Türkiye haritası oluşturulacak

Açıkçası… 30 Ağustos vatanın kurtuluşunu ilan eden tarih olduğu için her zaman önemliydi. Fakat bu yıl, yaşanan bazı polemikler nedeniyle Bursa için daha da anlamlı hale geldi. Nitekim… 30 Ağustos’u bu yıl daha farklı kutlamak için hazırlık yapanlar arasında Nilüfer Belediyesi önceliği aldı. Buna göre… Nilüfer... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yeni dönemde CHP’li belediyeler arası işbirliğine Erdem yaklaşımı: K endi ilkelerimizin korunacağı bir işbirliği

Bursa’da 2009 seçiminde CHP’li tek belediye Nilüfer’di. 2014’te Mudanya, 31 Mart seçiminde de Gemlik eklendi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e, 3 CHP’li belediye arasında özel bir işbirliği olup olmayacağını sorduk. Şunu söyledi: “Elbette birbirimizle ilişkimiz var, fakat daha erken olmakla birlikte, kendi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nilüfer Belediye Başkanı Erdem Büyükşehir ilişkisinden umutlu: Kişisel enerjilerimiz tutuyor, Sayın Aktaş’la sorun yaşamayacağımızı umuyorum

Turgay Erdem’le, 1998 yılında Mimarlar Odası Başkanı olduğu günden bu yana süren diyaloğumuz var. Bursa’yı çok sevdiğini bilenlerdeniz. 2004’te CHP’den Nilüfer Belediye Meclis Üyesi seçilerek siyasete adım attı. 2006’da Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı göreviyle Mustafa Bozbey’in yol arkadaşı oldu. 31... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP ve İYİ Parti meclis üyeleriyle ilçe başkanları hem tanıştı, hem eğitim aldı

31 Mart seçiminde Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ve İYİ Parti’nin ilçe başkanlarıyla ilçelerdeki belediye meclisi üyeleri bir araya geldiler. Nilüfer’deki Dernekler Yerleşkesi’nde “tanışma ve eğitim” olarak planlanan buluşmada CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık ile Nilüfer Belediye... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP Bursa örgütünün ziyaretinde Kılıçdaroğlu İnegöl’ün etkisine işaret etti, “Gelecek seçime şimdiden çalışmaya başlayın” dedi

Kadroda… CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş başkanlığında il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Vildan Özkula var. Yanı sıra… CHP’li 3 belediye başkanı olarak Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nilüfer’in seçim yarışı da farklı… AK Parti Adayı Necati Şahin’den CHP Adayı Turgay Erdem’e şık mesajla doğum günü kutlaması

AK Parti kuruluşundan beri Nilüfer hariç her ilçede kazandı. O nedenle, bu kez Bozbey’in yokluğunda kazanmak istiyor. İki adayın seçim kampanyaları da seçmen yapısı atmosferi özel olan Nilüfer’e uygun yürüyor. Nitekim, Millet İttifakı adına CHP Nilüfer Adayı Turgay Erdem’in doğum günü nedeniyle sosyal medya... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Necati Şahin’in seçim bürosu açılışındaki ilgi AK Parti’yi heyecanlandırdı, Nilüfer’de ‘umutlar’ doruğa çıktı

Necati Şahin yıllarca İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı olarak Bursa için dertlendi, sorunların çözümüne yönelik öneriler geliştirdi. Bu seçimde… AK Parti Nilüfer Adayı olarak sahada. Üstelik bu kez Mustafa Bozbey yok ve karşısında CHP Adayı Turgay Erdem var. Hem bu değişiklik, hem sahada karşılaştığı ilgi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yerel seçimin Bursa’daki en çekişmeli yarışı Nilüfer’de geçecek

Bir yanda… 2004 seçiminden beri kazanamadığı tek ilçe Nilüfer’i bu kez kazanmak isteyen AK Parti, diğer yanda Nilüfer’in son 20 yılında belediye başkanı olan Mustafa Bozbey’e 15 yıldır en yakın konumdaki Turgay Erdem var. Mimar olan Erdem 15 yıldır belediyede, Şahin inşaat mühendisi. İki teknik adamın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nilüfer’i yönetenler buluşmasında adaylar ve partilerin ilçe başkanları bir arada… Siyasetin özlediği tablo bu

Organizasyonu… Nilüfer Muhtarlar Derneği yaptı. Cumartesi sabahı Nilüfer’i Yönetenler adıyla gerçekleştirilen kahvaltılı buluşma çok özel görüntüler de ortaya koydu. Çünkü… Kahvaltıya Nilüfer’i yöneten muhtarlar yanında kaymakamlık ve belediye temsilcileri ile birlikte Nilüfer’i yönetmeye... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et