Etiket: turizm

Belki geç kalındı, ama planlı hareket etmek daima sonuç getirir… Bursa önce “Hangi turist uygun?” sorusuna cevap aradı

Geçenlerde… Bir dost sohbetinde konu turizmden açıldığında, herkes farklı bir açıdan yaklaştı. Kimi Akdeniz ve Ege’ye gelen turistle karşılaştırma yaptı, kimi “Kapadokya gibi tanıtım yapamadığımız” eleştirisini getirdi. Gerçi… Turizmin yalnızca otelcilerin işine yaradığını söyleyen de oldu, ama “Turist... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sıcaksu bölgesine yabancı bir yatırımcının geleceğini açıklayan Esgin’in Bursa yorumu: 6 farklı turizm potansiyeline sahip şehir dünyada yok

Görünen o ki… Yeni dönemde Bursa’nın gündeminde en çok turizm hedefleri yer alacak. Çünkü, pek değerini bilemesek de, Bursa’nın turizmde birden çok alanda potansiyel gücü var. İşte… AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin de buna dikkat çekerken Uludağ ve İznik’ten yola çıkıp şunu söyledi: “Hem kış,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanı Erdoğan erken miting yaptı, ama konuşmasında yarım saat ayırdığı Bursa için, “Ben bu Bursa’ya aşığım” dedi

Şunu daha en baştan vurgulamak gerekiyor: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kritik görüşmelerin yapıldığı Soçi zirvesinde Rusya ve İran liderleriyle görüşüp Bursa’ya geldi. En karmaşık konularda liderlerle boğuşup seçim mitingi için Bursa’da meydana çıktı. Kuşku yok ki, arada devletin işleyişiyle ilgili konular... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Karacabey Belediye Başkanı Özkan’ın 3T formülü AK Parti manifestosuna ‘temiz toplum, temiz çevre, temiz belediyecilik’ olarak girdi

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan seçildiği 30 Mart 2014’ten beri katıldığı her televizyon programında, düzenlediği her basın toplantısında, yaptığı her konuşmada sürekli olarak “Karacabey’i 3T formülüyle kalkındıracağız” diyor. Özkan’ın hedefindeki 3T’de tarım, turizm ve teknoloji var. Slogan dün de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kentin kültürel kimliğini önemseyen Vali Canbolar’ın turizme bakışı: Turist kültürel kimliğini korumuş otantik şehirlere geliyor

Vali Yakup Canbolat, hedefini turizm olarak belirleyen Bursa’nın tercihinin kültür turizmi olduğunu vurgularken şu tespiti yaptı: “Kültür kimliği çok önemli. Çünkü turist kültürel kimliğini korumuş otantik şehirlere geliyor.” Ardından şunu söyledi: “Biz de Bursa’daki kent kültürünü daha... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ulaşıma yeni formül… Bursa’yı havadan İstanbul’a bağlamak, doğrudan dışa açmak için Bursa Milletvekili Esgin harekete geçti

Son dönemde… Bursa’nın ulaşım konularıyla ilgili girişimlerde AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’i izliyoruz. Bir bakıyorsunuz… Adının Bursa Havaalanı olmasını önerdiği Yenişehir’deki havaalanını canlandırma çağrıları yapıyor. Hızlı treni her platformda gündeme getiriyor, TCDD Genel Müdürü’nü... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Turizmi geliştirmek için hedefler gelişiyor: İznik’in turizmin marka kenti olması gerekiyor

TÜRSAB Güney Marmara Bölge Başkanı Murat Saraçoğlu sohbet sırasında “Bursa çok yönüyle marka kent ve turizm için önemli” deyip şuna dikkat çekti: “İznik’in turizmin marka kenti olması gerekiyor. Tarihiyle, doğasıyla böyle bir kent bulunmaz. Fakat turizm olarak yararlanamıyoruz.” Şunu da ekledi: “Gölyazı için... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Uluabat kenarında yeni yıldız… Eskikaraağaç kadınları kurdukları dernekle turizmi hem öğreniyor, hem alışıyorlar

Turizmi yavaş yavaş öğrenmeye başlayan Eskikaraağaç Köyü’nde kadınlar da ekonominin içine girdiler. Karacabey Belediyesi köy meydanına yaptığı iki katlı binayı kısa adıyla EKADER olarak kurulan Eskikaraağaç Köyü Kadın Derneği’ne tahsis etti. Köyün kadınları burada ziyaretçilere hem kahvaltı veriyorlar, hem de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz: Myrleia Antik Kenti arkeopark olacak, dünya tanıyacak

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz bazı konularda çok duyarlı davranıyor. Onların başında da Myrleia Antek Kenti geliyor. Son dönemde, üzerine alışveriş merkezi yapılması tartışmalarıyla kamuoyu gündemine gelen Myrleia Antek Kenti için Türkyılmaz’ın bir de hedefi var. Diyor ki: “Myrleia Antik... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Büyükşehir’in daire başkanlığı isim değişikliğine MHP Grubu Sözcüsü İhsan Bilgili’den turizm itirazı geldi

Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grubu Sözcüsü İhsan Bilgili deneyimli bir siyasetçi ve yerel meclis üyesi. Sohbet ederken… Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son toplantısı gündeminde yer alan bir Daire Başkanlığı adı değiştirilmesi maddesiyle ilgili önemli uyarı yaptı: “Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et