Etiket: Türsab

Turizm acenteleri ihtisaslaştı… ‘Kurumsal Acenteler’ TÜRSAB dışında KURAP adıyla platform kurdu, toplantı Bursa’da

Rahmetli Halit Cura büyüğümüzün kızı Sibel Cura Ölçüoğlu’nun bilgi mesajıyla öğrendik. Seyahat acenteleri birliği TÜRSAB’dan yeni gelişmelerle gerekli hale gelen ihtisaslaşma amacıyla Kurumsal Acenteler Platformu doğmuş. Sibel Ölçüoğlu da kurucu üyeler arasında. Öncelikle acentelerin sorunlarını çözmeye... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Turizm çalıştayından çıkan sonuç: Bursa’nın bütünü için fikir pazarlanmalı, kentin hikayesi olmalı

Turizmin çok konuşulduğu, çok da konuştuğumuz bir gün geçirdik… Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin Orhangazi Salonu’nda gerçekleşen ve TÜRSAB’ın organize ettiği Marka Kent Olma Yolu’nda Bursa panelinde moderatörlük yaptıktan sonra bir kat aşağı inip İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün düzenlediği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursalı turizmciler Panorama 1326 Fetih Müzesi’ne göre yeni projeler hazırlıyor: Turist algısı değişecek, hedef Uzakdoğulu kültür turisti

Yıllardır… Turizmle ilgili herkes her fırsatta tekrarlıyor: Tarihten doğaya, yemekten sanayiye her şey var, ama Bursa bir türlü turizm kenti olamıyor. İşte… Şu sıralarda bu kaderi de, kente gelen turistin algısını da değiştirecek önemli bir planlama yapılıyor. O planlamayı, kısa adıyla TÜRSAB olarak bilinen Türkiye... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursalı turizmciler, turizmci Turizm Bakanı’na çıkarma yaptılar: Bursa çok yönlü turizm bölgesi, ama Turizm Bakanlığı görmüyor

Görüşmeyi… Kısa adı BUSAT olan Bursa Sağlık Turizmi Derneği’nin kurucu başkanı AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin organize etti. Belki de… Bursa’nın hep konuşulan turizm potansiyeliyle ilgili ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir katılımla masaya oturuldu. Yine ilk kez Bursalı turizmcilere bir siyasetçi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye turizm sektörünü bünyesinde buluşturan TÜRSAB yönetiminde Bursa’nın en güçlü dönemi

Öyküsünü daha önce de yazdık… Hasan Erdem iki yıl önce Bursa’dan hareket başlattığında TÜRSAB’da adeta imparatorluk ilan eden Başaran Ulusoy yönetimini devirecek sonuca ulaşacağına inananların sayısı azdı. Fakat… Erdem sabırla çalıştı, önce turizm camiasında “Acaba Ulusoy gidiyor mu?” diye... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Hasan Erdem’in Bursa’dan başlayan büyük yürüyüşü… Yıkılmaz sanılan TÜRSAB yönetiminin değişebileceğine camiayı inandırdı

Bazı kurumlar gibi, bazı sivil toplum örgütleri başkanla özdeşleşirler ve yılların köklü yönetimleri sorgulanmaz hale gelir. Turizmcileri çatısı altında toplayan TÜRSAB da öyle. 1981’de girdiği TÜRSAB yönetiminde 1991’den itibaren başkanlık yapan Başaran Ulusoy kurumla özdeşleştiği için yıkılmaz armada... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa turizm çeşitleniyor: Golf sahalarına da golf turizmine de hazır olun!

İki yıl önceydi… Bursa Golf Kulübü Başkanı Diş Hekimi Gürkan Kaya ile sohbet ederken şunu söyledi: “Dünyada golf giderek yaygınlaşıyor. Değişik ülkelerde golf oynamayı seven insanlar gittikleri yer ekonomisine ciddi bir hareket getiriyorlar.” Golf tutkunları için değişik ülkelerin cazibe yatırımları... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu yol fuara gider: En büyük turizm zirvesi Bursa’da

Son dönemde… Bursa’yı ilgi çeken bir turizm kenti haline getirebilmek için yerel yönetimlerin öncülüğünde çok ciddi adımlar atılıyor. Örneğin… Bursa’nın tarih kenti olduğunu gösterecek surlar yeniden yapıldı. Eski eserler restore edilip ayağa kaldırılıyor. UNESCO’nun dünya mirası listesine almasıyla... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et