Etiket: UEDAŞ

Bursa’nın başarılı bürokratı Balıkesir görevini tamamladı… BASKİ Genel Müdürü Talat Özen emekli oldu

Uzun yıllar… UEDAŞ’ta hizmet verip Bursa’nın her köşesine elektrik dağıttı. Sonra Bursa dışına gitti, ama BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı olarak döndü. Sudan elektrik üreten projelerle BUSKİ’yi farklı yerlere taşıdı. Ardından… Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin davetiyle BASKİ Genel Müdürlüğü... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Onun gibi 2 müdürü daha olsa UEDAŞ’ın sorunu kalmazdı… Sorun çözücü Güven Günsan AK Parti’den Mudanya Belediye Meclisi’ne aday

Şunu biliyoruz… UEDAŞ’ın Güven Günsan gibi 2 müdürü daha olsaydı hiç sorun yaşamazdı. Bırakın UEDAŞ’ı, vatandaşın da sorunu olmazdı. Yıllarca… UEDAŞ Müdürü olarak Mudanya’ya hizmet eden, vatandaşın elektriksiz kalmaması için kendinden fedakarlık yapan Güven Günsan emeklilik sonrası siyasetle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İmar barışından Bursa’nın kaçak yapı sorununu çözme modeli çıktı, Bursa bu konuda 2. kez Türkiye için model oldu!

Bu sütunların okurları anımsayacaktır… 2015 Mayıs ayının başında Bağlarbaşı Mahallesi’ne giden AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’e vatandaşlar en önemli şikayet olarak şunu söylediler: “Kaçak ve ruhsatsız evlere elektrik ve su bağlanmıyor. Bu devirde şehir merkezinde zor bir yaşam sürüyoruz.” O... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’dan Balıkesir’e transfer olan Talat Özen hızlı başladı

Bursa’da önce UEDAŞ’ta hizmet vererek kente elektrik dağıttı, sonra BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı olarak farklı projelere imza attı. Değişim sonrası yeniden yapılanan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı davetle bizdeki BUSKİ’nin karşılığı BASKİ Genel Müdürü olarak sorumluluk... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Belediyelerde yol kazılarını “Okullar kapanınca” yapma alışkanlığı var, ama bu her yer için geçerli olmuyor

Yerel yönetimler, yol kapatılmasını gerektiren çalışma yapacaklarsa, trafiğin daha az etkilenmesi için okulların kapanmasını bekliyorlar. Bu düşünce kent merkezi için geçerli. Fakat sayfiye yerleri için tam tersi. Çünkü okullar kapanınca sayfiyeler hareketleniyor. Ne var ki… Kararlar alışkanlık gereği kent... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bir afet esti geçti, elektriksiz kalmanın ne olduğu da anlaşıldı!

Bursa’nın lodosu ünlüdür, hep bilinir. Fakat, geçen hafta eseni kadar yıkıp geçeni her zaman olmuyor. Açıkça söylemek gerekirse, Bursa tam anlamıyla bir felaket yaşadı. Estiğinde “Aman ne iyi kentin havasını temizliyor” diye baktığımız lodosun bu kez yıkıcı gücü ortaya çıktı. En büyük sıkıntı da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kırsala kar yağdı, kent merkezinde lodos esti, elektrik sorun oldu!

Önce… Son yıllarda görülmeyen yoğun kar yağışıyla kırsal sıkıntı yaşadı. Hatlar hasar gördüğü için günlerce elektrik verilemeyen ilçe ve köyler oldu. UEDAŞ elinden gelen çabayla müdahale etmeye çalıştı. Ama çok geniş bir alan olan kırsalda bütün köylere aynı anda ulaşabilmek mümkün... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et