Etiket: Ülkücü camia

İttifaklar seçiminin bir farkı daha: Eski siyasiler ve sivil toplum örgütleri platformlarından adaylara destek açıklamaları geldi

Pazar günü yapılacak yerel seçim pek çok açıdan farklılıklar taşıyor. Bu farklılıklara adaylar için destek açıklamaları da eklendi. Önce… Farklı partilerde bakan, milletvekili, il başkanı, belediye başkan adaylığı yapmış isimler Mustafa Bozbey’e destek açıkladılar. Ardından… MHP’de il ve ilçe... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ülküm Kooperatifi’yle öğrenci yurdu açmışlardı, Ülkev’i kurup okul projesi yaptılar… Bu yolun sonunda üniversite var

Yıllarca… Ülküm Eğitim Kooperatifi ile Altıparmak’ta bir binada, üniversite eğitimi için Bursa’ya gelen v e daha çok Ülkücü görüşten kız öğrenciler için yurt işlettiler. Ancak… Bu tür çalışmalarda kooperatif yöntemi çok sağlıklı işlemiyor. O nedenle, kısa adı Ülkev olan Ülküm Eğitim Vakfı’nı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursaspor’lu olan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’ten Bursaspor taraftarına bayraklı koreografi teşekkürü geldi

Bursaspor taraftarları Fenerbahçe maçı öncesi tribünlerde çok özel bir koreografi sergilediler. Binlerce kişi kartonlarla Türk Bayrağı figürü oluştururken, saha kenarında da bir yazı vardı: “Bin cihana değişmem şu öksüz Türklüğümü.” Koreografi ve cümle Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak geçen hafta göreve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP İl Başkanı Topçu’yu heyecanlandıran gezi: “Turan” topraklarında, tarihin izinde!

Ülkücü camia için Turan akımının doğduğu, Anadolu’dan önce Türklerin yaşadıkları Ortaasya topraklarının ayrı bir anlamı ve önemi var. MHP İl Başkanı Tevfik Topçu da geçtiğimiz günlerde bir grup arkadaşıyla işte bu “Turan topraklarına” gitti. Gezisi sırasında kıl çadırlarda konaklayıp yaylalarda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasete hareket geliyor… Meral Akşener partisini kasımda kuruyor, Bursa’da MHP’den istifalar yakında başlıyor

Ekranda… Geçen yılki MHP olağanüstü kurultayının genel başkan adaylarından olan Ümit Özdağ’ın yeni parti sürecinin sonbaharda başlayacağı açıklamasını izlerken, gelişmeleri ilk bu sütunlardan duyurduğumuzu anımsadık. Ardından da… Meral Akşener hareketinin Bursa’daki sözcüsü olan MHP’nin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ülkücüler 5 yıl aradan sonra Türkmen Şöleni için yeniden Kocayayla’da toplanıyor

Murat Toker’in MHP İl Başkanı olduğu 1995 yılında başlattığı Kocayayla Türkmen Şöleni, 2002 yılında Devlet Bahçeli’nin gelip “3 Kasım’da erken seçim” çıkışıyla tanındı. Ne var ki… O seçimde MHP baraja takılınca uzun süre yapılmadı. Son olarak 2011 yılında MHP İl Başkanı olduğu dönemde Tevfik... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Alparslan Türkeş’in damadı, MHP Bursa eski Milletvekili Hamit Homriş’in vefatını kendi telefonundan gelen mesajla öğrendik

Telefonumuzdaki WhatsApp uygulamasından mesaj bildirim sesini duyunca açıp baktık. Mesaj, 2007-2011 yılları arasında MHP Bursa Milletvekili olarak parlamentoda görev yapan, yıllarca MHP Merkez Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunan, son dönem Bahçeli şle yolları ayrılan, rahmetli Alparslan Türkeş’in damadı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu karar önemli… MHP’de “görüşün” çağrısı yapınca üyeliği kaybeden Türkeş’in torunu artık Akşener’in yanında

Ülkücü camia için Alparslan Türkeş’in yeri tartışılmaz bile. Aynı şekilde emanetleri de camia için önemli. Bu noktada… Bursa eski Milletvekili Hamit Homriş’in oğlu, rahmetli Alparslan Türkeş’in torunu Onurhan Homriş’in çağrısına 1 Haziran günü bu sayfalarda yer verdik. İstanbul milletvekili... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP şokta… Davutoğlu’nun bakanlık önerisini kabul eden Tuğrul Türkeş AK Parti’den aday da olur mu?

Türkiye tarihinde ilk kez “seçimden sonra hükümet kurulamadığı için seçimini yeniliyor” ve bunun için de yine tarihinde ilk kez seçim hükümeti kuruyor. İçişleri, Adalet ve Ulaştırma bakanlarının tarafsız olacakları bu seçim hükümetine Anayasa gereği siyasi partiler TBMM’deki oranları doğrultusunda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et