Etiket: Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 3.5 yıl boyunca 7 gün 24 Başhekimlik yapan Doç. Dr. Canıtez nöbeti devretti, bölümüne döndü

Doç. Dr. Yakup Canıtez 3.5 yıl boyunca 7 gün 24 saat çalışma prensibiyle Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi olarak görev yaptı. Ulaşılabilir ve sorun çözme odaklı Başhekim oldu. Bir yandan da… Kent gündemini ihmal etmedi. Otoyol inşaatı proje aşamasındayken güzergah tartışmalarında Otoyol... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Tıbbın tüm kesimleri Uludağ’da buluştu Türkiye’de çocuk sağlığı masaya yatırıldı!

Anne-babaların neredeyse tümünde olan bir durum var… Kendimiz söz konusu olduğumuzda doktora gitmek için son ana kadar beklemeyi seçeriz, ama çocuğumuzun hasta olduğunu düşünürsek soluğu anında doktorda alırız. O bakımdan… Çocuk sağlığı ve hastalıkları denildiğinde yetişkinler için akan sular durur. Buna... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Tıpta yeni aşama… Yakında organ nakline gerek kalmayacak, geliştirilen organlar siparişle gelecek!

Kuşku yok ki… Organ nakli için önce organ bağışı gerekiyor. Bu konuda da iki farklı karne var. Birinde Türkiye’nin karnesi zayıf ve bağış sıralamasında çok gerilerde. Bursa’nın bağış oranı ülke ortalamasının üstünde ve Avrupa’yı yakalamış durumda. Eker Meydan Direktörü Ece Ceylan Eker’in davetiyle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Büyükşehir Başkanvekili Abdullah Karadağ’a böbrek nakli

Seçim temposu siyasetçiler kadar biz gazetecileri de etkiliyor. Gazeteden çıkış saatimiz geceye doğru kayınca, dostlarımızla ilgili gelişmeleri kaçırır olduk. Nitekim… Lise yıllarında güreş yaparken takım kaptanımız olan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdullah Karadağ’ın yaşadığı böbrek sorununu ve nakil... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et