Etiket: Uludağ Üniversitesi

Bağdat’ta zaman çok ağır ilerliyor… Ferhat Hoca 3 farklı tarihte aynı yerden 3 fotoğrafla ‘zamanın ne kadar ağır ilerlediğini’ gösterdi

Cuma günü konuştuğumuzda havaalanındaydı. Yıllarca araştırmalar ve analizler yapmak için dolaştığı Ortadoğu topraklarına bu kez sınav yapmaya gidiyordu. Uludağ Üniversitesi’nde okumak için başvuran 45 Iraklı öğrencinin sınavını yapacaktı. Ortadoğu Uzmanı olarak o topraklara pek çok kez giden Prof. Dr. Ferhat... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Uludağ Üniversitesi’nde rektör adaylığı başvuruları sona erdi… Sayı tam bilinmiyor, ama 10’u bulduğu sanılıyor

Uludağ Üniversitesi’nde nisan ayında yeni rektör ataması yapılacak. O nedenle, rektör adaylığı için başvurular 22 Şubat Cuma günü sona erdi. Ancak… Rektör adaylığı başvuruları elektronik ortamdan ya da elden YÖK’e yapıldığı için, aday sayısı ve kimlerin başvuru yaptığına dair net bir liste oluşmadı.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İnegöl üniversite kenti oluyor… Tarım ve Sağlık fakülteleri için karar alan Uludağ Üniversitesi Senatosu YÖK’e başvurdu

İnegöl nüfusuyla, sanayisiyle, ticaretiyle, tarımıyla, sosyal yaşamıyla Anadolu’daki pek çok ilden daha büyük ve gelişmiş bir kent. Kabına sığamayan İnegöl, üniversite yaşamıyla da gelişiyor. Nitekim… Uludağ Üniversitesi bünyesindeki İnegöl Meslek Yüksek Okulu bugüne kadar çok sayıda öğrenci... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

2002’de bir grup Bursasporlu üniversite öğrencisinin diktiği fidan çınar olup Türkiye’yi sardı, Afrin ve Afrika’ya uzandı: Ünitimsah her yerde

Yıl 2002… Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim gören bir grup Bursasporlu öğrenci Aybars Yılmaz önderliğinde Ünitimsah’ı kurdu. Bir fidan gibi kısa sürede büyüyen Ünitimsah üniversite olan her ildeki Bursalı öğrencilerle kocaman bir çınara dönüştü. O günden beri… Bursa’dan giden taraftarlar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

2 milyon nüfuslu Konya’nın 5 üniversitesi, 3 milyon nüfuslu Bursa’nın 2 üniversitesi var: Bursa’ya yeni üniversiteler kazandırmak gerekiyor

Uludağ Üniversitesi öğrenci sayısı olarak Türkiye’nin büyük üniversiteleri arasında. Bursa Teknik Üniversitesi de gelişmeye çalışıyor. Fakat… Bursa’da potansiyel olmasına karşın yeni üniversite, özellikle de özel üniversite eksiği var. Vali Yakup Canbolat da buna dikkat çekti: “Konya’nın 2... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’da ikinci sırada, ama Türkiye’de en fazla Suriyeli öğrenci Uludağ Üniversitesi’nde

Uludağ Üniversitesi’ndeki uluslararası öğrencilerle ilgili planlama ve koordinasyonu yürüten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce, 133 ülkeden gelen 6 bin 340 yabancı öğrenci arasında ilk sırayı 980 öğrenciyle Azerbaycan’ın aldığını söyledi. İkinci sıradaysa… 684 kişiyle Suriyeli öğrenciler... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye’de en fazla uluslararası üniversite öğrencisi Bursa’yı Birleşmiş Milletler’e çevirdi: 133 ülkeden 6340 üniversite öğrencisi var

Şunu biliyorduk: Bursa’da dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen üniversite öğrencileri var. Hatta, İlahiyat Fakültesi adeta dünyaya ilahiyatçı yetiştiren eğitim merkezi özelliği taşıyor. Hafta içinde… Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce ve U.Ü. İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Uludağ Üniversitesi Gemlik Kampusu’nda öğrencilere ‘okul dışı kentlilik bilinci ve kent kültürü’ için konferanslar dizisiyle farklı eğitim

Uludağ Üniversitesi’nin Gemlik’teki Asım Kocabıyık Kampusu giderek büyüyen bir aile olmanın yanında, öğrencileri okul dışında kentlilik bilincini geliştirip kent kültürüne hazırlayan bir merkeze dönüştü. İzlediğimiz kadarıyla… Esma Deniz Yılmaz’ın koordinatörlüğünü yaptığı, Gemlik Lions Kulübü,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Gemlik’teki Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Deniz Bilimleri Fakültesi’ne dönüşüyor

Bursa Milletvekili arkadaşları Refik Özen ve Zafer Işık’la birlikte Uludağ Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi kurulması için girişim yapan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin yine YÖK’ün gündemine bir konu daha taşıdı. O girişimle… Uludağ Üniversitesi Gemlik Kampusu’nda öğrenim veren Denizcilik... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et