Etiket: Üşekdere

Geleneği etkileyen hava muhalefeti… Yağmur yağınca ‘yağmur duası’ yapılamadı, yerine ‘şükür duası’ için eller açıldı

Yunanistan hükümeti iki bakanın Batı Trakya çıkarmasını çok önemsedi. Cumartesi günü Üşekdere’ye giderken olduğu gibi pazar günü de Menetler-Değirmendere köylerinin 9 yılda bir 9 büyükbaş kurban kestikleri törene yine eskort eşliğinde koruma araçlarının katıldığı büyük bir konvoyla... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İki eski Bakan Rodop Dağları’ndan mesaj verdi: Biz Yunanistan’da kanunlara uyuyoruz, azınlık haklarını da bekliyoruz

Biri… Geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı ve halen TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu. Diğeri, son Süleyman Demirel hükümetinin 2 numarası, Bursa’nın sembol ismi  Cavit Çağlar. İkisinin ortak özelliği Batı Trakyalı olmaları. İşte… Çavuşoğlu’nun yaptığı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Rodop Dağlarında 450 metre rakımlı, 350 nüfuslu Üşekdere’de muhteşem doğada yaşıyorlar, ama hepsinin gözü de, kulağı da ana vatan Türkiye’de

Bir kez daha gördük ki… Batı Trakya’da yaşayan Türklerin gözü kulağı her an Türkiye’de. İlgilerini kesmedikleri gibi, aralarından çıkan Türkiye’nin önemli isimleriyle gurur duyuyorlar ve onları görünce de moralleri yükseliyor. Nitekim… 450 metre rakımdaki 95 geneli ve 350 nüfuslu Üşekdere... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et