Etiket: Vardar Nehri

Üsküp’ün ortasında Vardar Nehri kıyısındaki Makedon Sarayı’nda Bursalı ilk Büyükelçi güven mektubunu takdim etti

Tülin Erkal Kara çocukluğunu ve gençliğini Belçika’da geçirip Orhangazi’ye geldi. AK Parti kurulurken de Orhangazi Kadın Kolu Kurucu Başkanı oldu. Sonra… Canan Candemir Çelik’in milletvekili seçilmesinin ardından AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini üstlendi. 2011 seçiminde de AK Parti Bursa Milletvekili... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Üsküp’te turistlerin hayran kaldığı heykellere Makedon halkı neden saldırdı?

Açıkça söylemek gerekirse… Gece çok iyi ışıklandırılmış bir meydanı adeta dolduran heykeller Üsküp kentin merkezinde Vardar Nehri’nin ötesinde bulunan Hıristiyan bölgesine apayrı bir güzellik ve ihtişam katıyor. Ne var ki… Aynı bölgeyi gündüz gezdiğinizde başka şeyler göze... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Vardar Nehri’nin öte yakası Üsküp’ün görkemli yüzü: Anıt yapılar, İskender heykelleri, modern binalar

Üsküp sokaklarını Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Taha Aydın ve Büyükşehir Belediyespor Başkan Yardımcısı İlhan Satık ile birlikte dolaştık. Daha doğrusu… Üsküp ve Balkanlar’da Türk yaşayan kentleri defalarca ziyaret ettikleri için bize mihmandarlık yaptılar. Gece… Türk bölgesinden... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa sokaklarında yürür gibi… Üsküp sokaklarında, hep yanlarında buldukları Altepe’ye sıcak sevgi

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe köken olarak Üsküplü, o bakımdan buralarda hem kendisinin heyecanı, hem de ona gösterilen ilgi bambaşka. Üsküp sokaklarında, sanki Bursa sokaklarında dolaşır gibi. Dahası… Önceki akşam kenti gezerken, girdiğimiz her yerde “Recep Altepe burada mı?” sorusuyla... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nereye baksan bizden bir parça… Balkanlar’da Türk izleri ve Üsküp sokaklarında Bursa’yı solumak!

Geçen yıl… Batı Trakya’da Gümülcine’de Kadir Gecesi’ni geçirdiğimizde bu sütunlardan izlenimlerimizi paylaşırken de aynı şeyi söylemiştik. Osmanlı ilerleme yönü olarak önce Batı’yı seçmiş, İstanbul’dan önce Trakya’yı fethetmiş. Oralarda Türk kültürünü geliştirmiş. O... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et