Etiket: Yargıtay

İşte Genel Merkez’in şifresi… MHP neden 10 Temmuz’da ısrarlı?

Kamuoyu MHP’deki kurultay tartışmalarını ilgiyle izliyor. Çünkü, iki kurultay söz konusu ve böyle bir tablo hiçbir partide yaşanmadı. Biri… Çağrı Heyeti’nin 19 Haziran’da tüzük kurultayı çağrısı. O kurultaya 1 hafta kaldı. Diğeri MHP Genel Merkezi’nin 10 Temmuz’da seçimli kurultay kararı. Bunun... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP Genel Sekreteri Büyükataman’dan sert mesaj: 19 Haziran korsan toplantı olur, ısrar eden bedelini öder!

Geri sayımda kritik bir süreç… Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin toplanan imzalar nedeniyle verdiği ve Yargıtay’ın onayladığı karara göre oluşan Çağrı Heyeti 19 Haziran’da kurultay kararı aldı. Bu toplantıda tüzük değişikliği yapılacak. Değişim yanlıları, 19 Haziran’da tüzük değiştikten sonra 9... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Çağrı Heyeti Üyesi Mehmet Bilgiç MHP’nin yol haritasını açıkladı: 19 Haziran tüzük, 10 Temmuz seçimli kongre

Tabloyu… 26 Mayıs Perşembe günü bu sayfalarda ortaya koyduk. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kendisinin de aday olacağı seçimli kongre için 10 Temmuz’da randevu verdi, fakat Yargıtay’ın onayladığı Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi kararında tüzük kurultayı toplanması yer alıyor. Üstelik… Kararda, tüzük kurultayı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İşler daha da karıştı… Mahkeme kararıyla kurultay yapmaya çalışan MHP’nin 2 kurultayı birden oldu!

Düşüncemiz şu: 1 Kasım sonrası değişim için imza toplandığında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başvuruyu bile beklemeden kurultay kararı alsaydı, karşısına aday olarak kimse çıkamaz, sıkıntısızca yoluna devam ederdi. Fakat… Öyle şeyler yaşandı ki, gelişmeler artık Bahçeli’nin kontrolünde değil. Hatta,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yeni İl yönetimini “kurucu” olarak atayan MHP’de kurultay olursa Bursa’da yeni sorun çıkar

Gözler Yargıtay’da… MHP’deki kurultay isteğiyle ilgili ön incelemeyi tamamlayan Yargıtay’ın verebileceği üç karar var: Ya Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin “kurultay yapılmalı” kararını onaylayacak, ya MHP Genel Merkezi’nin itirazını kabul edip “kurultaya gerek yok” diyecek. Ya da dosyayı yerel mahkemeye... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP Çağrı Heyeti’nin Bursalı üyesi Bilgiç, Yargutay’ı bekleme kararını yorumladı: Geç olsun, güç olmasın

Gerçi… Siyasi literatürde bildiğimiz kayyım uygulaması var MHP’de. Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi, toplanan 543 imzayı inceledikten sonra MHP’de olağanüstü kurultay yapılması kararını alırken 3 kişilik çağrı heyeti atadı. Aslında… Bildiğimiz ve alışkın olduğumuz kayyım uygulaması, ama MHP’de modernize olup... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP’de Yargıtay süreci devam ederken çağrı heyetinin delegeye davetiye göndermesine sert tepki

  Gözler Yargutay’da. Çünkü, MHP’de değişim isteyen 548 delegenin başvurusu üzerine “kurultay yapılması” kararı veren Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi kararına MHP Genel Merkez’i itiraz etti ve Yargıtay’da temyize gitti. Bir yandan da… Mahkemenin hazırlıklar için görevlendirdiği çağrı heyeti toplanıp... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yargıtay işvereni haklı buldu, çalışma yaşamında bir ilk gerçekleşti

Çalışma yaşamıyla ilgili hukuki sorunlar yargıya taşındığında çalışanlar lehine karar çıktığı bilinir. Fakat Bursa’da açılan bir davada ilk kez Yargıtay tarafından çalışan değil de işveren haklı bulundu. İlk aşamada… Sözleşmesinin haksız feshedildiği, izin ücretleri ile kıdem tazminatının... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP delegesine kötü sürpriz: Sandık başına gittiğinde AK Parti üyesi olduğunu öğrendi!

Tanıyanlar bilir… Mustafa Gürmeriç farklı özellikleri olan bir isim. 10 yıl önce DSP İl Sekreteri’yken, istifa edip CHP’ye geçti. 10 yıldır da CHP delegesi olmayı önemsiyor. Ne var ki… Geçen hafta ikamet ettiği Osmangazi İlçesi Aktarhüssam Mahallesi’nde CHP delege seçimi için oy kullanmaya gittiğinde adının... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasette her cephede sular ısınıyor… Delege seçimine başlayan CHP’de “baskın kurultay” alarmı!

Siyasi partiler yasasına göre, iki yıldan önce ve 3 yıldan sonra kongre yapılamıyor. Partiler de bu nedenle tüzüklerine kongrelerin iki yılda bir yapılacağı hükmünü koyuyorlar. Bazen teşkilat/örgüt yenilemesi gereken durumlar olduğunda kongreler iki yılda yapılıyor. Fakat… Siyasi partiler genelde kongrelerini erteleyip... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et