Etiket: yeni parti

Saadet Partisi Genel Merkezi’ne haciz gönderen Erbakan Ailesi köprüleri tamamen attı

2001 yılıydı… Ağabeyi Orhan Altınöz ile birlikte İstanbul Caddesi üzerindeki aile şirketi Altınöz Mobilya’yı yöneten Mehmet Altınöz’ün rahmetli Necmettin Erbakan’ın kızı Elif Erbakan’la evlenme hazırlığında olduğunu Bursa ve Türkiye’ye duyurmuştuk. Evlendikten sonra İstanbul’a yerleşen Mehmet Altınöz... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Akşener’in Merkez Demokrat Parti adıyla partileşeceği hareketin Bursa ayağı iddialı: Tanınmış isimlerle sürprizlere hazır olun!

Meral Akşener’in siyasi yaşamında Bursa’nın ayrı bir yeri olsa gerek. Çünkü, son dönemde önemli karar ve aşamaları Bursa ile geçti. Örneğin… MHP’de olağanüstü kurultaya giden süreçte genel başkan adaylığını ilk kez Bursa’da, Atatürk Spor Salonu’nda açıkladı. Kurultayın mahkeme kararıyla iptal... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Meral Akşener kuracağı partinin genel merkez binasını anlamlı bir adreste hazırladı, açıklamanın yapılacağı tarihi de belirledi: 29 Ekim

Kim ne derse desin… Son dönemde Meclis’teki partilerin iç bünyelerindeki çekişmeler ve gelişmeler dışında siyasi heyecan yalnızca, Meral Akşener liderliğindeki hareketle yaşandı. Gerçi… Akşener’in ve yol arkadaşlarının MHP’den kopmuş olmaları nedeniyle bu hareketin heyecanı şu sıralarda MHP... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Servet Somuncoğlu anılırken MHP’nin 2 eski il başkanına yapılan yumruklu saldırı siyasetin nezaketine hiç yakışmadı

Pazar günü saat 15.00… Heykel’de, Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu’nun altında olan ve Eğitim Araçları olarak bilinen Dede Efendi Salonu’nda Ülkücü dünyanın simge isimlerinden Servet Somuncuoğlu’nu anma etkinliği vardı. Türk Ocakları Derneği Bursa Şubesi’nin düzenlediği etkinliğe MHP’nin iki eski il başkanı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Anketten çıkan bu sonucun özel mesajı var: Yeni partiye ihtiyaç duyan AK Parti seçmenini kimler oluşturuyor?

Muhalefet partilerine oy verenleri memnuniyetsizlik ifade edip yeni parti beklemeleri normal, fakat AK Parti’de yüzde 19.1 oranındaki seçmenin yeni partiye ihtiyaç duyması dikkat çekici. Ada Araştırma Yöneticisi Ayhan Adıgüzel bu kitleyi şöyle tanımladı: “AK Parti’ye oy veren genç, eğitim düzeyi yüksek ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Şu sıralar en çok merak edilen sorunun cevabı anketten çıktı: Seçmenin büyük bölümü yeni partiye ihtiyaç duymuyor!

Türkiye genelinde çok geniş kapsamlı ve en detaylı gündem araştırmasını yapan  Ada Araştırma, temmuz itibariyle siyasi eğilimleri de ortaya çıkardı. Üstelik… Ada Araştırma Yöneticisi Ayhan Adıgüzel, son dönemde esen yeni parti rüzgarlarını tersine çevirecek bir sonuç paylaştı: “Türkiye genelinde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasete hareket geliyor… Meral Akşener partisini kasımda kuruyor, Bursa’da MHP’den istifalar yakında başlıyor

Ekranda… Geçen yılki MHP olağanüstü kurultayının genel başkan adaylarından olan Ümit Özdağ’ın yeni parti sürecinin sonbaharda başlayacağı açıklamasını izlerken, gelişmeleri ilk bu sütunlardan duyurduğumuzu anımsadık. Ardından da… Meral Akşener hareketinin Bursa’daki sözcüsü olan MHP’nin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seçim sonrası AK Parti’de lider tartışması: Cumhurbaşkanı Erdoğan saraydan siyasete döner mi?

Pazar gecesinden beri gittiğimiz yerlerde karşılaştığımız ya da telefonla konuştuğumuz AK Partili dostların kafalarında hep şu soru var: “İktidarı kaybettik, oylar düştü. Bu sonuç AK Parti’de Ahmet Davutoğlu’nun yerine yeni bir genel başkan arayışı getirir mi?” Aslında… Cevap bulabilmek kolay olmamakla... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasi arayışlar için de, hedef 2019

Adalet ve Kalkınma Partisi 2002 seçimlerinde iktidara geldiğinde “uzun soluklu olamayacağı” öngörüsünü dile getirenler vardı. Fakat AK Parti 12 yıldır iktidarda. Üstelik iki dönemdir cumhurbaşkanı da çıkarıyor. Bu tablo… Siyasette alan daralmasını beraberinde getirdiği için yeni parti arayışları zaman zaman... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et