Etiket: yeni yollar

Ulaşım sorununa Başkan Aktaş geniş çerçeveden bakıyor: Yollar kadar otopark da önemli, yoğun yerlere otoparklar yapılacak

Anımsıyoruz da… 1985 yılında ilk otomobil sahibi olduğumuzda, evimizin bulunduğu cadde kenarına 1 araç park ediyordu. Bizimki ikinci araç oldu. Cadde hâlâ aynı, caddeye açılan sokaklar da değişmedi. Fakat, artık oralarda araç park edecek yer kalmadığı gibi iki araç yan yana dahi geçemez oldu. Nitekim… Çocukluğumuzda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu tespiti Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar yaptı: Vatandaş, yolların boşalması için yeraltına otoparklar yapmamızı istiyor

1989 yerel seçimiyle birlikte Büyükşehir uygulaması başlayınca merkez ilçe olarak adlandırılan Bursa kent merkezi 3 ilçeye bölündü. Eski idari yapıda merkezin merkezi durumunda olan bölge Osmangazi olarak devam ediyor. Osmangazi’nin merkezin merkezindeki ilçe olmasının getirdiği avantajlar olduğu gibi, büyük... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yeni yol, yeni kavşak, yeni köprü, yeni viyadüklerden sonra şimdi de dikine otoparklar dönemi başlıyor: Her şey akıcı trafik ve ulaşım için

Sorun yeni değil elbette… 1989’da Teoman Özalp dönemiyle başlayan,Erdem Saker, Erdoğan Bilense, Hikmet Şahin dönemleriyle devam eden, Recep Altepe’nin de 2 döneminde Büyükşehir Belediyesi’nin birinci gündemi hep ulaşım ve trafik oldu. Kısa sürelerde aldığı iç ve dış göçlerle çok hızlı büyüyen,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İmar yönetmeliğinde yeni inşaatlara trafik devrimi gibi değişim geliyor: Otopark yoksa ruhsat da yok!

Bilgiyi Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe verdi: “Büyükşehir Belediyesi yatırım bütçesinin yüzde 70’i yalnızca ulaşım yatırımlarına harcanıyor.” Gerçekten de… Çarpıcı bir bütçe payı değerlendirmesi. Bu oranın rakama dönüşmüş hali de var: 2009’da başlayan Recep Altepe dönemindeki 7 yılda 63... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

OSB Kavşağı’nı Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’na bağlayacak yol Acemler’i de devreden çıkaracak!

Herkesin gördüğünü söylemek için uzman olmaya gerek yok. Bursa trafiğinin çözümü yeni yollar açmaktan geçiyor. Belediyeler de buna çok önem veriyorlar. Örneğin… 70’li yılların sonunda yapıldığında Bursa’nın çevre yolu olarak planlanan ve kenti doğudan batıya geçen yolumuz artık kenti içi cadde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Duble ve otoyollar çok güzel oldu, ama doğanın dengesi bozuldu: Şimdi sıra yaban yaşamı için ekoloji otoyolunda

Günlük yaşamın ilkesi haline gelen bir durum var: Artık, bir yerden başka bir yere daha kısa sürede daha güvenli ve daha hızlı şekilde ulaşmak istiyoruz. Kentler kalabalıklaştıkça, işler çoğaldıkça zaman kısalıyor ve bu nedenle de daha çabuk, daha kısa, daha hızlı gibi hedefler daha belirleyici oluyor. Kuşku yok... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Muradiye’den Alacahırka’ya… Cilimboz Deresi’nin iki yanından gidiş-geliş yeni yol

Bursa’da yapılanları ya da yapılamayanları konuşurken düz ovada ve göz önünde bulunan projeler daha çok gündeme geliyor. Oysa… Kentin yamaçlarındaki mahallelerde yol yapabilmek güç olduğu için buralarda yaşam çok zor geçiyor. Bu zor bölgelere de yeni yollar açtıklarını, ayrıca teleferik projesiyle telli ulaşım... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mudanya Yolu’nda trafiğe küçük dokunuş: Geçit Kavşağı yoğun saatlerde dönüşlere kapalı, geçişler transit!

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ulaşım konusunda çok duyarlı. Kent içinde yeni yollar açmak, kavşaklardaki sıkışıklığı gidermek için sürekli projeler geliştiriyor. Her türlü alternatif önerisine de açık. Aslında… Gün içinde sürekli şantiye ziyareti yaptığı için, kendisi de her saat trafiği yaşayan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et