Etiket: Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali

Kaçak yapılaşmaya mahkum büyüyen Yıldırım’ın üçte biri dönüşüyor: Edebali son yılı hasat dönemi ilan etti

1986 yılıydı… Dönemin Bursa Belediye Meclisi’ndeki iktidarı Anavatan Partisi Grubu tarafından “İstanbul’daki Ataköy gibi bir kent” hedefiyle harekete geçildiğinde ortada Nilüfer yoktu. Bugün… Nilüfer ilçesinin merkezini oluşturan Beşevler, İhsaniye, Karaman, Fethiye, Özlüce köydü. Çok hızlı bir şekilde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İstihdam Fuarı’ndan işe alınanları Yıldırım Belediyesi işyerlerinde ziyaret edecek!

2 günde 24 bin kişinin ziyaret ettiği İstihdam Fuarı’nda form dolduran 22 bin kişiden 4 bin 013’ü yılsonuna kadar başvurdukları firmalarda işe alınacak. Sonra da… Onları bekleyen sürprizi Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali açıkladı: “Fuarımız aracılığıyla işe alınanları gidip firmalarında... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bakan’ın kürsüden örnek gösterdiği Edebali’ye İstanbul belediyeleri nasıl başardığını sordular

AK Parti Genel Merkezi’nde 884 belediye başkanı ve 37 İl Genel Meclisi Başkanı önünde Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi projesi Türkiye’ye örnek gösterilen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle konuşurken “o an ne hissettiğini” sorduk. Şunu söyledi: “Bakanımız açılışı yaparken de onore... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yıldırım’da kentsel dönüşüm sırası 152 Evler’den sonra Esenevler’e gelecek

Bugün 152 Evler Mahallesi’nden 1200 kişiye Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nde bilgilendirme yapacak olan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali önümüzdeki hafta da Esenevler Mahallesi sakinlerini bilgilendirecek. Edebali izlenen yolu şöyle açıkladı: “Dönüşümün mahalleye ne getirdiğini, yeni hayatın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yıldırım Belediyesi kentsel dönüşümü adlandırıp anlamlandırdı: 152 Evler’e Havsa Hatun Evleri

İzlediği kentsel dönüşüm politikası ve geliştirdiği projelerle Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi uygulaması Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından tüm belediyelere örnek gösterilen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali önce insani değerler üstünde duruyor. Söylediği şu: “Kentler... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yıldırımlı gençleri askere halayla Başkan Edebali uğurladı

Fotoğraf ilgi çekmeyecek gibi değil… Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali gece yarısı, gençlerin arasında halay çekiyor. Üstelik… Bu halay düğün için değil, Yıldırımlı gençleri vatani görevleri için askere uğurlamak üzere düzenlenen mahalle eğlencesi sırasında gerçekleşiyor. Yerel yönetimlerin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Vişne Caddesi girişinde evlerin önündeki Yavuz Selim kahvehaneleri kalkacak, yerine Vişnehan yapılacak

Yüksek İhtisas Kavşağı’ndan 11 Eylül Bulvarı’na inişte, Vişne Caddesi girişinin hemen üstünde Yavuz Selim Mahallesi kahvehaneleri var. Yola ve ev önlerine masa atılan kahvehanelerden yakınmalar yıllardır bitmiyor. Çünkü… Sokağa girip çıkabilmek bir yana, masaların dışarıda olması nedeniyle evlere girip... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Edebali’den Bursa tarihi ve han geleneğiyle uyumlu modern proje: Bebe konfeksiyoncuları için Vişnehan!

Şunu rahatlıkla söylemek mümkün: Yıldırım bugüne kadar yokluklarıyla bilinen bir ilçe olarak geldi. Sanayisi yok, ticaret alanları yok, alışveriş merkezleri yok, sineması yok, tiyatrosu yok. Gerçi… Sinema ve tiyatro eksiğini Yıldırım Belediyesi’nin Barış Manço ve Adile Naşit kültür merkezleri kapattı, ama sanayi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa şehitlerine sahip çıkıyor, ama yetmez… Şehitleri yaşatmak için görkemli bir anıt Bursa’ya çok yakışır

Görüntü ortada… Suriye’de Fırat Kalkanı operasyonu sırasında El Bab’da şehit olan Binbaşı Bülent Albayrak’ın Orhangazi ilçesinde, Uzman Çavuş Ferhat Demir’in de Mihraplı Camii’nden son yolculuklarına uğurlanışları, bugüne kadar olduğu gibi Bursa’nın yine şehitlerine sahip çıktığını gözler önüne... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et