Posts Tagged ‘Yıldırım Belediye Meclisi’

Gençlik siyasetinin son dönem efsanesi Ali Mollasalih Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı oldu

Tartışmasız… Bursa’da en üretken ve en renkli siyaset yapan isimlerin başında geliyor. Ali Mollasalih için son dönem gençlik siyasetinin efsanesi demek de gerekiyor. 31 Mart seçimleri için AK Parti’den Yıldırım Belediye... devamını oku... | Paylaş!

13

04 2019

Bursa’daki gençlik siyasetinin son efsanesi olan Ali Mollasalih TÜGVA’lı gençlerle ‘kent için siyaset’ sohbeti yaptı

Bursa’daki gençlik siyaseti zaman zaman efsane mertebesine ulaşan gençlik liderleri çıkardı. O liderlerin çoğunluğu günümüzde de siyasetin içinde. Örneğin… Gençlik siyasetinin son efsanesi olarak bu sütunlarda tanımladığımız... devamını oku... | Paylaş!

13

02 2019

Nuri Erbak Ortaokulu öğrencileri ‘yaşayarak öğrenmek’ ve ‘yerinde görmek’ için Yıldırım Belediye Meclisi toplantısına katıldı

Okuldaki eğitim elbette önemli, fakat derslerin yanına görerek ve yaşayarak elde edilecek eğitimi de eklemek gerekiyor. İşte… Bu düşünceyle Nuri Erbak Ortaokulu 6. sınıf öğrencileri geçtiğimiz günlerde Yıldırım Belediye... devamını oku... | Paylaş!

26

12 2017

Yıldırım Belediye Meclisi’nde kararlar oybirliğiyle alınıyor, kimse politika yapmıyor

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali kentsel dönüşüm çalışmalarını anlatırken özel bir vurgu yaptı: “Belediye Meclisimizde iktidarı-muhalefetiyle kararları oybirliğiyle aldık. Yıldırım’ın yeniden... devamını oku... | Paylaş!

15

05 2017

Kaçak yapılara elektrik-su bağlanmasında Edebali formülü 150 bin kişiye rahat nefes aldırdı, Türkiye’ye de model oldu

Bu sütunların okurları kaçak yapılara elektrik, su, doğalgaz bağlanması ile ilgili gelişmeleri seçim öncesinden itibaren biliyorlar. Osmangazi’nin Bağlarbaşı Mahallesi’nde, seçim çalışması sırasında AK Parti Bursa Milletvekili... devamını oku... | Paylaş!

11

12 2016

Büyükşehir’den ilçelere kadar belediye meclislerinde muhalefeti MHP üstlendi

Dikkatimizi çeken bir durum var… Yerel parlamentolar olarak kabul ettiğimiz belediye meclislerinde özellikle bu dönem muhalefet yalnızca MHP gruplarından geliyor. Örneğin… Osmangazi Belediye Meclisi’nde muhalefet adına tüm çıkışlar... devamını oku... | Paylaş!

23

10 2016

Kaçak yapılara su ve elektrik bağlanmasında çaresiz kalan vatandaş dolandırıcıların eline düştü

Kaçak yapılara kentsel dönüşüm koşuluyla elektrik ve su bağlanmasına yönelik yasa çıkalı çok oldu, fakat uygulama hedeflendiği gibi değil ne yazık ki. Bu süreçte… Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali özel bir... devamını oku... | Paylaş!

13

07 2016

Yıldırım Belediye Başkanı Edebali çözümü buldu: 40 bin kaçak konuta ‘kentsel gelişim’ formülüyle elektrik-su!

Tarih 1 Mayıs 2015… Bağlarbaşı’na propaganda çalışması için giden AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, adeta Bursa gerçeği olan kritik bir sorunla karşılaştı. Vatandaş… Evleri kaçak olduğu için elektrik, su ve... devamını oku... | Paylaş!

13

06 2016

Deliçay’ın iki yakasında her yanıyla planlı modern kent doğuyor

Yıldırım Belediye Meclisi’nin salı günü ele alacağı yeni imar planı, Deliçay’ı ortaya alarak iki yakasındaki Değirmenönü ve Karapınar’da modern bir kent ortaya çıkarmayı hedefliyor. 239 hektarlık alanda, 35 bin nüfusun... devamını oku... | Paylaş!

04

06 2016

Kentin doğusunda kaçak yapılaşan Değirmenönü-Karapınar bölgesi için kader değiştiren 100 yıllık plan hazırlandı

1994 yılıydı… Olay Medya olarak Ankara Yolu üstündeki merkezimize taşındığımızda yol güzergahı bomboştu. Daha açık söylemek gerekirse, Erikli Kavşağı’ndan Gürsu Kavşağı’na kadar olan bölümde Otosansit ile Olay Medya... devamını oku... | Paylaş!

04

06 2016