Etiket: Yıldırım Belediye Meclisi

Gençlik siyasetinin son dönem efsanesi Ali Mollasalih Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı oldu

Tartışmasız… Bursa’da en üretken ve en renkli siyaset yapan isimlerin başında geliyor. Ali Mollasalih için son dönem gençlik siyasetinin efsanesi demek de gerekiyor. 31 Mart seçimleri için AK Parti’den Yıldırım Belediye Meclisi’ne aday olduğunda Yıldırım için sevindik. Çünkü, Yıldırım’a enerji katacak taze kan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’daki gençlik siyasetinin son efsanesi olan Ali Mollasalih TÜGVA’lı gençlerle ‘kent için siyaset’ sohbeti yaptı

Bursa’daki gençlik siyaseti zaman zaman efsane mertebesine ulaşan gençlik liderleri çıkardı. O liderlerin çoğunluğu günümüzde de siyasetin içinde. Örneğin… Gençlik siyasetinin son efsanesi olarak bu sütunlarda tanımladığımız Ali Mollasalih hafta sonunda kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakfı gençleriyle bir... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nuri Erbak Ortaokulu öğrencileri ‘yaşayarak öğrenmek’ ve ‘yerinde görmek’ için Yıldırım Belediye Meclisi toplantısına katıldı

Okuldaki eğitim elbette önemli, fakat derslerin yanına görerek ve yaşayarak elde edilecek eğitimi de eklemek gerekiyor. İşte… Bu düşünceyle Nuri Erbak Ortaokulu 6. sınıf öğrencileri geçtiğimiz günlerde Yıldırım Belediye Meclisi çalışmalarını izlemeye gittiler. Meclis üyeleriyle birlikte oturum izleyen ortaokul... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yıldırım Belediye Meclisi’nde kararlar oybirliğiyle alınıyor, kimse politika yapmıyor

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali kentsel dönüşüm çalışmalarını anlatırken özel bir vurgu yaptı: “Belediye Meclisimizde iktidarı-muhalefetiyle kararları oybirliğiyle aldık. Yıldırım’ın yeniden inşası konusunda kimse politik davranmadı.” Ardından… “Meclis üyelerimize... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kaçak yapılara elektrik-su bağlanmasında Edebali formülü 150 bin kişiye rahat nefes aldırdı, Türkiye’ye de model oldu

Bu sütunların okurları kaçak yapılara elektrik, su, doğalgaz bağlanması ile ilgili gelişmeleri seçim öncesinden itibaren biliyorlar. Osmangazi’nin Bağlarbaşı Mahallesi’nde, seçim çalışması sırasında AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’e iletilen sorun, Şahin’in girişimleriyle AK Parti’nin seçim vaatleri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Büyükşehir’den ilçelere kadar belediye meclislerinde muhalefeti MHP üstlendi

Dikkatimizi çeken bir durum var… Yerel parlamentolar olarak kabul ettiğimiz belediye meclislerinde özellikle bu dönem muhalefet yalnızca MHP gruplarından geliyor. Örneğin… Osmangazi Belediye Meclisi’nde muhalefet adına tüm çıkışlar MHP Sözcüsü Cemil Aydın’dan geliyor. Yine… Yıldırım Belediye Meclisi’nde muhalefet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kaçak yapılara su ve elektrik bağlanmasında çaresiz kalan vatandaş dolandırıcıların eline düştü

Kaçak yapılara kentsel dönüşüm koşuluyla elektrik ve su bağlanmasına yönelik yasa çıkalı çok oldu, fakat uygulama hedeflendiği gibi değil ne yazık ki. Bu süreçte… Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali özel bir formül geliştirmiş olsa da, çözüm henüz sağlanamadı. Bu da… Çaresiz kalan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yıldırım Belediye Başkanı Edebali çözümü buldu: 40 bin kaçak konuta ‘kentsel gelişim’ formülüyle elektrik-su!

Tarih 1 Mayıs 2015… Bağlarbaşı’na propaganda çalışması için giden AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, adeta Bursa gerçeği olan kritik bir sorunla karşılaştı. Vatandaş… Evleri kaçak olduğu için elektrik, su ve doğalgaz bağlanmadığını söyledi. Girişimler oradan başladı ve AK Parti 1 Kasım seçimi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Deliçay’ın iki yakasında her yanıyla planlı modern kent doğuyor

Yıldırım Belediye Meclisi’nin salı günü ele alacağı yeni imar planı, Deliçay’ı ortaya alarak iki yakasındaki Değirmenönü ve Karapınar’da modern bir kent ortaya çıkarmayı hedefliyor. 239 hektarlık alanda, 35 bin nüfusun yaşadığı bir bölge için Yıldırım Belediyesi ilgili 22 kurumla görüşmeler yaparak kalıcı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kentin doğusunda kaçak yapılaşan Değirmenönü-Karapınar bölgesi için kader değiştiren 100 yıllık plan hazırlandı

1994 yılıydı… Olay Medya olarak Ankara Yolu üstündeki merkezimize taşındığımızda yol güzergahı bomboştu. Daha açık söylemek gerekirse, Erikli Kavşağı’ndan Gürsu Kavşağı’na kadar olan bölümde Otosansit ile Olay Medya dışında yapı yoktu. Öyle ki… Şehir dışı sayıldığı için, Erikli Kavşağı’nda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et