Etiket: Yıldırım Belediyesi

AK Parti Bursa kadrosu Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti yaptı, destek verdi

Yıldırım Belediyesi’ne adım attığımızda, az önce Bursa AK Parti kadrosunun ziyaret ettiğini öğrendik. Geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı olan TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, geçmiş dönem İçişleri Bakanı olan Efkan Ala, milletvekilleri Mustafa Esgin, Refik Özen, Osman Mesten, Zafer Işık,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seminer ve konferanslarla kadını bilinçlendirme çalışmaları yapan KADEM çocuk istismarı için de çalıştay düzenledi

Uzaktan, ama dikkatlice izlemeye çalışıyoruz. Kısa adı KADEM olan Kadın ve Demokrasi Derneği’nin boş geçirdiği bir hafta neredeyse yok. Kimi zaman konferans, kimi zaman söyleşi, kimi zaman sempozyumla kadınları bilinçlendirme adımları atıyor. Üstelik… Bütün bunları kamuoyu önüne çıkmadan yapıyorlar. Bu nedenle de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Muş’un Bulanık ilçesinden gelen yetim ve öksüzler ilk kez büyük kent gördüler, Bursa’yı gezip denizle tanıştılar

Proje… Türkiye Bulanıklılar Eğitim Kültür ve Sevgi Derneği Genel Başkanı Selahattin Turan’a ait. Sponsorluğunu da Yıldırım Belediyesi üstlendi. Muş’a bağlı Bulanık ilçesinden yetim ve öksüz 50 öğrenci, 1 haftadır Bursa’yı tanıyorlar. Tarihi eserleri gezdiler, Uludağ’a çıktılar, ilk kez deniz gördüler,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yeni yerel yönetim anlayışında Yıldırım modeli ve Edebali kriteri: Topluma kulak veren belediyecilik!

Dünya değişiyor, Türkiye değişiyor, büyüyüp gelişen kentlerle birlikte kent yaşamı ve yerel yönetim anlayışı da değişiyor. Oysa, yani belediyelerin değişimi önce yakalamaları ve sonra da yönetmeleri gerekiyor. Geçenlerde… Ülke genelindeki belediyeleri yakından izleyen dostumuzla sohbet ederken şu gözlemini... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki kritik süreçte Yıldırım’ın Türkiye’ye model olan Kentsel Dönüşüm Merkezi’ni açmaya geliyor

Bursa’nın Geleceği Planı adıyla hazırlanan ve kentin anayasası kabul edilen 1/100 binlik planın 2011 yılından beri Ankara’da takılıp kalması tartışılırken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki cuma günü Bursa’ya geliyor. Yıldırım Belediyesi’nin yaptığı ve Türkiye’nin tek Kentsel Dönüşüm... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’ya özgün lezzetler… Yıldırım Belediyesi’nden cantık, cevizli lokum, tahinli pideyi yaşatacak yarışma!

Bursa’da yaşayanlar belki pek farkında değiller, ama başka kente gidip cantık ya da cevizli lokum diyenler kimsenin bilmediğini görenler şaşırıyorlar. Çünkü bu lezzetler Bursa’ya özgü. Yakın zamana kadar tahinli pide de başka kentlerde bilinmiyordu, ama pastaneler yoluyla şekil değiştirerek de olsa Bursa dışına... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kurucusu olduğu Pazarcılar Odası’nı sorguluyor: AVM gibi pazaryerine dava açılırken sokak pazarına katkı payı isteniyor

Aslında… Ziyaretimize Bursa 15 Temmuz Demokrasi Derneği Başkanı olarak geldi. Fakat sohbet, kurucusu olduğu Bursa Pazarcılar Odası ile belediyeler arasında açılan davalara yoğunlaştı. 2002’de kurucusu olduğu Pazarcılar Odası’ndan 2005’te ayrılan Mehmet Çakman şu anda kısa adı Burpak olan Bursa Pazaryerleri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sorun üreten değil, sorun çözen belediye için Edebali “sorun çözme koordinasyonu çalıştayı” düzenledi

Merkezdeki belediyeler arasında günde 2 binin üstünde kişiyle kapısından en çok vatandaş giren belediye olarak öne çıkan Yıldırım Belediyesi kendine özel bir uygulama geliştirmiş. Üstelik… Bir yandan hareket devam ederken, diğer yandan “daha neler yapılabilir” araştırmaları da sürüyor. Nitekim… Bir çay içimi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Belediye binası değil de sanki arı kovanı… Yıldırım Belediyesi’ne her gün 2 bin kişi giriş yapıyor!

Şunu biliyoruz… Vatandaş hastanelere ve belediyelere keyif için gitmezler. Hastane kapısında kendisi ya da yakını için şifa arayanlar olurken, belediye kapısında sorununu çözmeye çalışanlara rastlanır. O bakımdan, hastane ve belediye girişlerinde daima sıkıntılı insanlar olur. Öyle olunca da… Vatandaş... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Heyecan veren tablo… Cumhuriyet Bayramı bu yıl daha çok yerdeki yürüyüşlerle daha zengin kutlandı

Bursa’da akıllarda kalan iki büyük Cumhuriyet Yürüyüşü var. İlki 1998’de Orhan Taşanlar’ın Bursa Valisi ve Erdem Saker’in Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde yapıldı. Atatürk Anıtı’nı çelenk koyma töreni ardından Şehreküstü’ne kadar binlerce kişi yürüdü. İkincisi… Ali Fuat Güven’in Bursa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et