Etiket: Yıldırım Kaymakamı

Yıldırım Kaymakamı Yazıcı’dan Yavuz Selim’de futbol oynayan gençlerin sosyal ve kültürel dönüşümüne destek

Yavuz Selim Spor Kulübü Başkanı Yücel Can, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptığımız sohbette, 17 kişilik yönetimde 2 de kadın olduğunu söyledi. Sonra da şu bilgiyi aktardı: “Yıldırım Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı’yı ziyaretimizde etüt merkezi projemizi anlattık. Çok ilgilendiler, çocukların gelişimi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Elektrikten suya, doğalgazdan asansöre enerji verimliliğiyle okullarda son 1 yılda 3.5 milyon lira tasarruf sağlandı!

Tarih 20 Ocak 2012… “Okula nefes aldıracak proje öğrenciden” başlıklı yazımızda, Yeşilyayla Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin reaktif güç kullanımı projesini duyurduk. Proje… Elektrik dağıtım şirketinin cezalandırdığı reaktif güç kullanmaktan okulları kurtarmayı amaçlayan kompanzasyon cihazı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nereye baksan bizden bir parça… Balkanlar’da Türk izleri ve Üsküp sokaklarında Bursa’yı solumak!

Geçen yıl… Batı Trakya’da Gümülcine’de Kadir Gecesi’ni geçirdiğimizde bu sütunlardan izlenimlerimizi paylaşırken de aynı şeyi söylemiştik. Osmanlı ilerleme yönü olarak önce Batı’yı seçmiş, İstanbul’dan önce Trakya’yı fethetmiş. Oralarda Türk kültürünü geliştirmiş. O... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yıldırım Kaymakam’dan en kritik çağrı: Resmi kurumlarda insan hakları ihlali olursa hemen haber verin!

Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın farklı görev anlayışı ve topluma yönelik sosyal projeleriyle dikkat çeken bir mülki yönetici. Aydın’ın önem verdiği konulardan biri de insan hakları ihlalleri olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim… Bu duyarlılıkla, siyasi partilerin de temsilci verdikleri Yıldırım İnsan Hakları... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Roman çocukları okulda kaynaştırmak için 3 özel proje

Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın’ın çok önem verdiği ve tam bir disiplinle uygulanmasını sağladığı proje, Roman çocukları ve ailelerinin çevreyle kaynaşmalarını birinci amaç olarak hedefliyor. Bunun için de… “Anladınız mı Beni?” adıyla bir BEBKA projesi olarak yaşama geçirilen çalışmanın 3 ayağı var.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye’de ilk adım Yıldırım’da: Roman açılımı için sosyal proje!

Şunu herkes biliyor… Hükümet bazı toplumsal konularda açılımlar planlıyor. Bu nedenle de Kürt Açılımı gibi, Alevi Açılımı gibi, Roman Açılımı gibi adımlar atıldı, atılmaya da devam ediyor. Hatta… Kamuoyunun ilgisini çeken bu üç açılımdan ikisini, yani Alevi ve Roman açılımları Devlet Bakanı olduğu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa farkında değil, ama Anadolu’nun en büyük sivil toplum gücü dağdan doğdu!

Açıkça söylemek gerekirse… Bursalılar pek fark edemediler, ama Orhaneli merkezli olarak dağdan çok büyük bir yeni güç doğdu. Daha doğrusu, Anadolu’nun en güçlü sivil toplum örgütünün kuruluşu hafta sonunda gerçekleşti. O gücün adı Türkiye Yörük Türkmen Birliği olarak açıklandı. Orhaneli Belediye... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et