Posts Tagged ‘yol mühendisi’

Bu erken uyarı çok önemli: Bursa-Karacabey arasında 4 OSB var, ama otoyolla bağlantı hiç yok!

Türkiye’nin ekonomi ve nüfus bakımından en gelişmiş iki bölgesini birbirine bağlayacak otoyolun İstanbul’dan Bursa’ya kadar olan bölümü açıldı, Bursa-İstanbul ulaşımı rahatladı. Şimdi… Bursa’dan Karacabey’e kadar olan... devamını oku... | Paylaş!

08

10 2017

Bursa’nın yollarında imzası ve emeği olan Yol Uzmanı Turgay Mesci: Üçer şeritli Karacabey Yolu çok güzel olur!

80’li yıllarda gencecik bir yol mühendisi olarak, Bursa’yı çevre illere bağlayan Karayolları şantiyelerinde çalışmaya başladığı günden beri Turgay Mesci’yi tanıyoruz. 5 yıl Karayolları Bölge Müdürü olarak görev... devamını oku... | Paylaş!

17

01 2017

Deneyimli yol mühendisi hızlı tren projesindeki yanlışları açıkladı: Projede ve ihalede çok ciddi hatalar var!

Soru belli: Bursa’nın yıllardır özlemle beklediği, hükümetin de çok önem verdiğinin bilindiği hızlı tren projesinde ne gibi hatalar oldu da yapılan proje çöpe gitti ve şimdi sıfırdan yenisi için... devamını oku... | Paylaş!

23

02 2016

Sabırsızlıkla bekliyoruz, ama hızlı trenin Bursa-Yenişehir etabı bitişi 2025’i bulabilir

35 yıllık yol mühendisliği deneyimiyle TCDD’nin teknik hatalarına dikkat çeken okurumuz hızlı trende karamsar: “Hele bir Bursa-Yenişehir etabını bitirsinler diyeceğim, ama bu kafayla en az 2 ihale daha yaparlar, iş 2025’ten önce... devamını oku... | Paylaş!

16

11 2014

35 yıllık deneyimli yol mühendisinin gözüyle hızlı tren inşaatında TCDD’nin önemli hataları

Bu sayfalarda… Hızlı tren projesi ve bağlantılarıyla ilgili gelişmeleri duyabildiğimiz ölçüde paylaşıyoruz. Her seferinde de, Bursa-Yenişehir etabı temelinin atılmış olmasına karşın ödeneğin tünellerde bitmesi nedeniyle... devamını oku... | Paylaş!

16

11 2014